رئیس کل دادگستری لرستان گفت: انتظار می رود تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در مبادلات از مشاوران حقوقی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: توصیه ما این است که تولید کنندگان و فعالان اقتصادی لرستان در مبادلات مالی خود کمتر از چک استفاده کرده و از دانش مشاوران حقوقی استفاده کنند.

وی، افزود: مشکلات ناشی از چک در فعالیت تولیدکنندگان ایجاد می شود که برخی به دلیل ناآشنایی با مقوله های بانکی و اقتصادی است.

بدری، تصریح کرد: بانک ها نیز نباید واحدهای تولیدی را که در حال فعالیت هستند به دلیل بدهی، تملیک کنند چرا که این کار سبب توقف در تولید، بیکاری کارگران و رها شدن تجهیزات می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: تولیدکننده می‌تواند از فرصت‌های موجود برای افزایش سطح تولید و کیفیت انواع کالاها استفاده کرده و نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کند در صورتی که با تملیک و یا تعطیلی واحد، این اتفاق رخ نمی دهد.

وی، گفت: اختلاف بانک‌ها و واحدهای تولیدی، فرصت پیشرفت را از تولید کننده می‌گیرد که باید با حمایت از تولید کنندگان این مشکلات را برطرف نمود.

جعفر بدری تاکید کرد: شرایط حاکم بر جامعه ایجاب می کند با همه تلاش و توان برای برطرف کردن مشکلات حوزه تولید گام برداریم و دولت نیز باید با حمایت فعالان اقتصادی از فشار بر این صنف کاسته و شرایط را برای افزایش محصول آنان فراهم نماید.

برخی واحدهای تولیدی لرستان در مسیر توسعه حرکت می‌کنند

رئیس کل دادگستری لرستان، گفت: برخی واحدهای تولیدی در شرایط کنونی، با جذب نیرو طرح توسعه را پیش گرفته اند که ضروری است با حمایت از این واحدها زمینه اشتغال و بهره گیری از بازار داخلی را ایجاد کنیم.

نباید فرصت تولید را از واحدهای تولیدی گرفت

بدری، با تاکید بر اینکه نباید فرصت تولید از واحدها گرفته شود افزود: تعطیلی کارخانه سامان کاشی بروجرد موجب بلااستفاده شدن تجهیزات بسیار زیاد این واحد شد.