فرماندار سنندج به پرداخت 32 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سنندج اشاره کرد و گفت: 726 طرح به بانک‌ها معرفی شده که 446 طرح آن به منجر انعقاد قرارداد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ محمدابراهیم زارعی اظهارداشت:726 طرح برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌ها معرفی شده است.

فرماندارشهرستان سنندج پیش از ظهر امروز در شورای اشتغال شهرستان سنندج، با قدردانی از تلاش‌های ادارات خدمات‌رسان و شعب عامل بانک‌های شهرستان، خواستار جذب و راهنمایی افراد سرمایه‌گذار در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و مشاغل خانگی توسط مدیران ادرات متولی شد.

وی به پرداخت 32 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سنندج اشاره کرد و گفت: 726 طرح به بانک‌ها معرفی شده که 446 طرح آن به منجر انعقاد قرارداد شده است.

به گفته زارعی، این میزان تسهیلات برای یک‌هزار و 25 نفر در شهرستان سنندج اشتغال ایجاد کرده است.

فرماندار شهرستان با اشاره به توانایی‌های فرهنگی و طبیعی منحصر به فرد شهرستان سنندج گفت: حوزه‌های گردشگری، صنایع دستی، بوم‌گردی،کشاورزی و مشاغل خانگی شهرستان دارای مزیت‌های فراوان از نظر تنوع برای سرمایه‌گذاری است.

زارعی اضافه کرد: مدیران ادارات با جذب و راهنمایی افراد سرمایه‌گذار در این حوزه‌ها تمامی تلاش خود را در راستای رفع مشکل بیکاری بکار گیرند.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر تلاش مضاعف، برای ادامه فعالیت و پرداخت تسهیلات بیشتر به متقاضیان عنوان کرد: با وجود شرایط اقتصادی کشور  و تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی، کار گروه اشتغال شهرستان باید نظارت کافی بر چگونگی پرداخت تسهیلات و نحوه مصرف آن توسط متقاضی و همچنین و نظارت کافی بر احقاق حقوق کارگران از طرف کارفرماها را داشته باشد.