معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری با هدف معرفی آخرین دستاوردهای پژوهشی و تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر استان در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «ایرج حیدری» در جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان، عنوان کرد: پژوهش امری بسیار مهم و راهبردی است که در صورت کاربردی بودن می‌تواند در شناسایی ریشه‌یابی و حل بسیاری از مسائل و مشکلات مختلف جامعه مؤثر واقع گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به برگزاری نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری در استان هرمزگان، تصریح کرد: نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری باهدف ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری، ارتقای جایگاه پژوهش و فناوری، تشویق و ترغیب فناوران استان به تولید بیشتر علم و فناوری، شناسایی و عرضه یافته‌های پژوهشی و فناوری استان و معرفی آن‌ها در سطح استانی و ملی و برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و ایجاد فضای تعاملی برای آشنایی فعالان عرصه‌های پژوهشی و فناوری با یکدیگر از بیست و چهارم تا سی‌ام آذرماه در شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: نواختن زنگ پژوهش در مدارس استان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان، برگزاری نشست‌های تخصصی و سمینارهای پژوهشی و علمی ازجمله برنامه‌های دیگری است که هم‌زمان با نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری در استان برگزار می‌شود.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان با تأکید بر تمرکز طرح‌های پژوهشی بر چند موضوع شاخص، تصریح کرد: کارهای پژوهشی باید متمرکز بر روی چند طرح شاخص و اثرگذار باشد تا پس از عملیاتی شدن شاهد خروجی مناسبی از آن‌ها باشیم و آثار اجرای این طرح‌ها در جامعه برای عموم نیز مشهود باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت انجام پژوهش‌های غنی و نو در حوزه اقتصادی، عنوان کرد: انجام طرح‌های پژوهشی غنی و پربار در حوزه‌های اقتصادی استان برای شناسایی ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی این حوزه جهت تسریع در دست‌یابی به اهداف موردنظر با ارائه راهکارهای علمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان روسای دانشگاه‌های استان شخصاً در جلسات برای اتخاذ تصمیمات عملیاتی شرکت کنند.

حیدری عنوان کرد: با توجه به نزدیکی به زمان برگزاری نوزدهمین جشنواره استانی پژوهش و فناوری تمامی مقدمات برگزاری باشکوه این هفته فراهم و تمامی دستگاه‌های اجرایی با دبیرخانه مرکزی برگزاری این همایش همکاری نزدیکی داشته باشند.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان گفت: انجام طرح‌های پژوهشی به‌صورت کتابخانه‌ای دیگر اثربخش نیست و این طرح‌ها باید با روش‌های نوین، به‌صورت کاربردی و توسط اهل‌فن به مرحله اجرا درآید تا شاهد خروجی مناسبی از آن‌ها باشیم.