معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کردستان گفت:به مناسبت ماه ربیع ،مردم نیکوکار روستای هزار خانی شهرستان سروآباد هزار و 600 کیلو گوشت از طریق کمیته امداد به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا رحیمی اظهارداشت:امسال درماه ربیع، اهداء 1600 کیلو گوشت به نیازمندان توسط خیران روستای هزار خانی سروآباد انجام شد.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کردستان با بیان اینکه مردم نیکوکار این استان هموراه در مناسبت های مختلف سال به نیازمندان کمک می کنند، گفـت: یکی از روستاهای شهرستان سروآباد به مناسبت ماه ربیع امسال هزار و 600 کیلو گوشت گرم از طریق کمیته امداد به نیازمندان کمک کردند.

وی افزود: مردم نیکوکار این روستا هزار کیلو از این گوشت را به کودکان و خانواده های ایتام و 600 کیلو را نیز در قالب زکات دام به نیازمندان کمک کردند.

 رحیمی ادامه داد: همچنین درعید قربان امسال 6 میلیارد تومان در قالب نذورات و قربانی از طریق خیران این استان به نیازمندان کمک شد.

وی گفت: همه این کمک ها با همکاری خیران و معتدین محل اهدا کننده در بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد توزیع شد.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی افزود: خیران از طریق طرح های اکرام ایتام و محسنین، صدقات، زکات و جشن عاطفه ها و نیکوکاری به نیازمندان کمک و این کمک ها برای تحصیل، درمان، مسکن، ازدواج و معیشت مددجویان این نهاد هزینه می شود.