فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان کرمانشاه، گفت: طی چند روز اخیر بیش از 50 کیلوگرم انواع مواد با تلاش همکاران انتظامی شهرستان کشف‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی اظهار داشت: در چند روز اخیر 34 طرح پاکسازی مواد مخدر به منظور برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در نقاط آلوده شهرستان کرمانشاه اجرا شد.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز 61 نفر از خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

امان اللهی برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر را یکی از اولویت های پلیس برشمرد و گفت: اجرای این طرح ها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی کرمانشاه همچنین از جمع اوری تعداد زیادی قلیان در قلیان سراهای غیرمجاز خبر داد و گفت: با این مراکز که به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند قاطعانه برخورد می شود.

وی یادآوری کرد: صاحبان اصناف نیز در صورت ارتکاب تخلف و عرضه محصولات غیرمجاز با برخورد قاطعانه پلیس مواجه خواهند شد.

امان اللهی افزود: ماموران پلیس در هر شرایطی به مقابله با پدیده اعتیاد می پردازند و در این راستا برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.

رئیس پلیس استان در ادامه از انهدام شش باند سرقت در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این راستا 21 نفر سارق و مالخر نیز دستگیر شدند.

وی همچنین با بیان اینکه تاکنون بیش از 200 قلم از اموال مسروقه کشف شده است، یادآوری کرد: عمده لوازم سرقتی شامل باطری و محتویات خودرو، لوازم منزل و مغازه و ... می شود.

 امان اللهی بر استمرار طرح های مبارزه با سرقت و کشف سرقت های انجام شده در سریعترین زمان ممکن تاکید کرد و گفت: مردم نیز باید در خرید اموال دسته دوم خصوصا از سمساری ها و اوراق فروشی ها هوشیار باشند. به عنوان مثال احتمال اینکه اموالی مانند باطری دسته دوم خودرو سرقتی باشد زیاد است و خوب است شهروندان تا زمانی که از سرقتی نبودن اموال دسته دوم خصوصا در حوزه قطعات خودرو مطمئن نشده اند از خرید آن خودداری کنند.