در جلسه مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه و بهداشت و محیط زیست شورای رشت طرح ساماندهی مشاغل سیار با مشارکت بخش خصوصی بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت جذب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی دستفروشان رشت گفت: دستفروشان رشت و مشاغلی که به آن اشتغال دارند باید شناسایی و سپس با بررسی تمامی جوانب درباره طرح ساماندهی مشاغل سیار تصمیم گیری شود.

لایحه کمک مالی به تیم های داماش و سپیدرود

وی به لایحه کمک مالی به تیم های داماش و سپیدرود اشاره کرد و گفت: رئیس شورا نامه ای در این باره به سازمان بازرسی ارسال کرده اما پس از گذشت چند هفته تا کنون پاسخی در این باره از سوی بازرسی ارسال نشده و با توجه به وضعیت خاصی که به لحاظ مالی بر تیم های داماش و سپیدرود حاکم است با موافقت دیگر اعضای کمیسیون یک بار دیگر این لایحه را برای تصمیم نهایی به صحن شورای رشت ارسال می کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز با گرامی داشت سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی اظهار کرد: میرزا کوچک جنگلی نماد استکبار ستیزی و ظلم ستیزی مردم رشت است.

کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت2

فاطمه شیرزاد با اشاره به لایحه راه اندازی بازارچه گیل بانو افزود: زنان در ارتقای خانواده نقش مهمی دارند و از دوران فعالیت شورای چهارم رشت قرار بود مکانی به منظور عرضه محصولات تولیدی توسط زنان سرپرست خانواده و با هدف حمایت از آنان ایجاد شود.

ایجاد بازارچه گیل بانو

وی با بیان اینکه موسسات مختلفی در حوزه بانوان فعالیت می کنند گفت: پیشنهاد ایجاد مکانی ثابت به منظور عرضه محصولات و حمایت از زنان سرپرست خانواده در شورای پنجم رشت قوت گرفت و حال با تمامی فراز و نشیب ها ایجاد بازارچه گیل بانو به مراحل پایانی رسیده و امیدوارم این بازارچه به یک برند و مرکز خرید مطرح تبدیل شود.

شیرزاد با تاکید بر بررسی فنی و مهندسی درباره استحکام ساختمان احداث شده به منظور راه اندازی بازارچه گیل بانو بیان کرد: در بودجه سال ۹۸ سازمان فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت ایجاد دو بازارچه مختص بانوان در دستور کار قرار می گیرد.

طرح ساماندهی مشاغل سیار در رشت

عضو کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به طرح ساماندهی مشاغل سیار در رشت اظهار کرد: در این طرح باید جامعه هدف و نیازهایشان به درستی بررسی شود.

فرهام زاهد با بیان اینکه سرمایه گذار این طرح باید پیشنهادات خود را به صورت مشخص مطرح کند گفت: سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت باید به تمامی مباحث در طرح های سرمایه گذاری دقت داشته و اعتماد سرمایه گذاران و منافع شهروندان را تامین کند.

به گزارش موج، در این نشست با موافقت اعضای کمیسیون های برنامه و بودجه و بهداشت و محیط زیست شورای رشت مقرر شد لایحه واگذاری بازارچه گیل بانو به منظور تصمیم گیری نهایی در کمیسیون تلفیق شورا بررسی شده و اعضای شورا با جداسازی قرار داد نیروهای سد معبر از نیروهای پسماند شهرداری رشت موافقت کردند.