محمدرضا رضایی با تأکید برافزایش قیمت مصالح ساختمانی و تأثیر آن بر روند بازسازی، گفت: تسهیلات پرداختی برای بازسازی واحدهای مسکونی جوابگو نیست و باید رقم تسهیلات افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس کمیسیون عمران مجلس پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در ستاد بحران استان، ابراز داشت: پس از زلزله بزرگ کرمانشاه کار بازسازی به‌خوبی در حال انجام است و حیات وزندگی در منطقه جاری است.

محمدرضا رضایی بابیان این مطلب که در خدمت‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه از سوی نظام و دولت کم‌کاری صورت نپذیرفت، خاطرنشان ساخت: دولت باوجود محدودیت منابع به‌خوبی به تعهداتش عمل کرده و در بحث اعتبارات و تسهیلات به‌خوبی منابع لازم جهت بازسازی را تأمین کرده است.

وی تأکید کرد: مجلس هم پیگیری و مصوبات خوبی را در بحث کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده داشته اما بروز گرانی‌های اخیر قطعاً تأثیرات نامطلوبی را بر روند بازسازی دارد و به هم دلیل با ارائه گزارشی بر این اساس، این مشکل را نیز در صحن مجلس ارائه کرده و راه‌حل مناسب را نیز ارائه خواهیم داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس بر لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص بیمه کردن منازل مسکونی نیز تأکید کرد و گفت: تجارب زلزله کرمانشاه باید مستندسازی شود تا در حوادث احتمالی آینده مورداستفاده قرار بگیرد.