همزمان با هفته بسیج نیروهای بسیجی برای کنترل مصرف بهینه گاز طبیعی در اصفهان بسیج شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت:پایگاه مقاومت بسیج  شرکت گاز اصفهان پیرو دستور العمل شرکت ملی گاز ایران در راستای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی طرح نظارت و کنترل موتور خانه های ادارات، شرکت های دولتی، مساجد و حسینیه ها در استان اصفهان آغاز کرد.

علوی  بیان داشت: پایگاه مقاومت بسیج  این شرکت پیرو دستور العمل شرکت ملی گاز ایران در راستای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی، مبنی بر راه اندازی تیم های نظارت و کنترل ادارات، شرکت های دولتی،مساجد و حسینیه ها با تشکیل تیم های دو نفره در هر شهرستان کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به افزایش شمار مشترکین گاز استان اصفهان به بیش از یک میلیون 742 هزار مشترک از اهمیت صرفه جویی در جهت پایداری جریان گاز تاکید کرد و از همه شهروندان به ویژه مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا با کنترل دمای ساختمان های اداری بین 18 الی 21 درجه در راه پایداری جریان گاز قدم بردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، صرفه جویی را مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر دانست و بر مدیریت بیشتر مصرف گاز در استان تاکید کرد و گفت: پتانسیل بسیج در این زمینه قابل ملاحظه بوده و انتظار می رود در مسیر ارتقای فرهنگ مصرف بهینه گاز طبیعی نیز اقدامات بزرگی را از این نیروی مردمی شاهد باشیم.

وی با تاکید بر بحث مدیریت مصرف در جامعه گفت: هم اکنون مصرف سوخت در کشورمان بیشتر از متوسط جهانی است و برای کنترل این وضعیت، نقش بسیج در پیاده سازی فرهنگ درست مصرف ضروری است.

مدیر عامل شرکت گاز

علوی اظهار داشت: از سال های گذشته برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تا از پتانسیل بسیج در مسائل فنی گاز نیز استفاده گردد و در همین راستا با ابلاغ  دستورالعملی از سوی فرماندهی بسیج شرکت ملی گاز ایران، اقداماتی برای بازرسی و اصلاح ساختار موتورخانه های ادارات انجام پذیرفته است.

وی، بیان کرد: در هر یک از ادارات گاز استان، تیم های دو نفره انتخاب و آموزش لازم اجرا گردید تا بر وضعیت موتورخانه های ادارات، شرکت های دولتی، حسینیه ها و مساجد نظارت کرده و وضعیت موجود را برای بهبود شرایط گزارش نموده و در صورت نیاز نسبت به ارائه راهنمایی و مشاوره تخصصی اقدام نمایند.

علوی بیان داشت: برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز در استان اقدامات بسیار خوبی در این استان انجام شده که هم اکنون نیز در حال اجراست ، که می توان به آموزش فرهنگ ایمنی در مدارس استان، ترویج از طریق صدا و سیما، تریبون نماز جمعه،شبکه های اجتماعی، کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری، مراکز بهداشت سطح استان، بسیج دانش آموزی و ... اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خاطر نشان کرد: مسئله صرفه جویی در کشور بسیار مهم و اساسی است به حدی که اگر یک درجه دمای منازل را کاهش دهیم، روزانه به مقدار قابل توجهی گاز طبیعی صرفه جویی خواهد شد.

گفتنی است؛ سیستم کنترل هوشمند موتورخانه، سیستمی است که امکان کنترل میزان گرمایش تولیدی در موتورخانه را با توجه به نیاز ساختمان، فراهم می کند. در موتورخانه های سنتی، دمای آب گرم چرخشی در سیستم گرمایشی ساختمان عموما بر روی یک عدد ثابت ( مثلا 60 تا 70درجه) تنظیم می شود.