معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق در اصفهان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، مجتبی ناجی در جمع اصجاب رسانه به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلول بیان داشت: متقاضیان طلاق می توانند در سامانه الکترونیکی برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنند.

وی افزود:این سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق به آدرس www.zaman.behzisti.net با همکاری دادگستری در اصفهان راه اندازی شده است.

ناجی اظهار کرد: راه‌اندازی این سامانه  الکترونیکی طلاق امکان مداخلات روانشناسی جهت کاهش طلاق را به دنبال می‌تواند داشته باشد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت:این سامانه برای تسریع زمان مراجعه مردم جهت انجام مشاوره قبل از طلاق بوده که در 11 استان دیگر نیز این سامانه فعال می باشد.

طلاق

وی ادامه داد: پذیرش برای مردم در سامانه ثبت الکترونیکی طلاق رایگان است و هزینه توسط سازمان بهزیستی کشور پرداخت می‌شود، اما هزینه مشاوره در مراحل بعدی باید توسط خود افراد پرداخت شود.

افزایش 25 درصدی طلاق در 6 ماهه نخست سال 97 در اصفهان

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: آمار طلاق در 6 ماهه نخست سال 97 در اصفهان  ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ناجی بیان داشت: همچنین در ۶ ماهه اول امسال به نسبت سال گذشته شاهد افزایش ۵.۷ درصدی آمار ازدواج در استان اصفهان بوده ایم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان  گفت: امیدواریم با راه‌اندازی ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق زوجین به جای مراجعه به وکیل ،‌ در ابتدا مشاوره دریافت کنند و با این اقدام حداقل در درازمدت از طلاق گرفتن منصرف شوند.