مدیرکل کمیته امداد استان فارس، از خانه‌دار شدن 526 مددجوی کمیته امداد فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان فارس، محمد بذرافشان با اعلام اینکه یک هزار و 696 واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد طی 8 ماه گذشته تعمیر، تکمیل و احداث‌شده است، اظهار کرد: 979 مورد واحد مسکونی مددجویان مورد تعمیرات جزئی و کلی قرارگرفته است و همچنین 526 واحد جدید و مقاوم نیز برای خانوارهای مددجوی روستایی و شهری ساخته و خریداری شد.

بذرافشان با یادآوری اینکه 330 خانوار روستایی طی هشت ماهه گذشته صاحب‌خانه شدند، افزود: 196 واحد شهری نیز به مددجویان ساکن شهرهای این استان واگذارشده است.

وی در ادامه کل اعتبارت هزینه کرد مسکن مددجویی این نهاد را 195 میلیارد ریال برشمرد و افزود: از این میزان 123میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 42 میلیارد ریال نیز از محل صدقات هزینه شده است و سایر هزینه‌کرد اعتبارات نیز از محل کمک خیرین، زکات و تسهیلات صندوق ولایت تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به واحدهای در حال ساخت مددجویان گفت: هم‌اکنون 80 واحد مسکونی روستایی و 60 واحد مسکونی شهری در حال ساخت است که پیش‌بینی می شود در نیمه دوم امسال به بهره‌برداری برسد.