رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: از آغاز طرح پایش و نظارت مشهود بر قیمت‌ها در بازار‌های هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «خلیل قاسمی» با بیان اینکه طرح پایش و نظارت مشهود بر قیمت‌ها به مدت یک ماه در بازار‌های استان هرمزگان اجرا می‌شود، گفت: در این طرح ۵ نقطه شهر بندرعباس برای استقرار کانکس‌های بازرسان نظارت و بازرسی جانمایی شده است.

وی افزود: در این مدت واحد‌های صنفی که بدون مجوز و مباشر قانونی هستند نیز پایش می‌شوند و در صورت نبود مجوز‌های رسمی با واحد‌های صنفی برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: همچنین مقرر شده بازرسان، توقفگاه‌های عمومی در شهر را نظارت و بازرسی کنند و تا جانمایی مناسب توقفگاه‌های عمومی از هر گونه گرفتن وجه از شهروندان خودداری کنند.

قاسمی در ادامه تصریح کرد: بازرسی از نرخ بالای رستوران‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی استان هم در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان افزود: همشهریان می‌توانند برای مشاهده لیست قیمت کالا و خدمات به سایت asnafhormozgan.com مراجعه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحد‌های صنفی آن را به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کنند تا بازرسان در اسرع وقت نسبت به بررسی و برخورد با آن اقدام کنند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان هم گفت: در این طرح رئیس شعبه تعزیرات حکومتی در محل وقوع تخلف حضور دارد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعمال قانون می‌کند.

«مرتضی مدنی» افزود: عرضه کنندگان کالا‌های دولتی و خصوصی هم حق هیچ گونه افزایش قیمت کالا را ندارند.

وی گفت: در صورت افزایش قیمت کالا و خدمات مربوط باید به ستاد تنظیم بازار اطلاع دهند و پس از تصویب این ستاد قیمت‌ها تغییر می‌کند.

گفتنی است که از ابتدای سال تا کنون ۱۴۲ هزار بازرسی از واحد‌های صنفی انجام و ۲۹ واحد صنفی پلمب شد.