معاون خدمات شهری شهرداری سنندج اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل سرما مدیریت شهری برای مقابله با برف و یخبندان معابر سطح شهر برنامه‌ریزی لازم را در راستای آمادگی و خدمات رسانی مطلوب را صورت می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ عبدالسلام سپهر از آماده باش کامل شهرداری سنندج برای ارائه خدمات مطلوب درایام بارش برف درسنندج خبرداد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج صبح امروز در جلسه ستاد برفروبی شهرداری سنندج که با هدف تقسیم ماشین‌آلات برفروب و نمک‌پاش و هماهنگی لازم در راستای خدمات‌رسانی مطلوب در زمان بارش برف در زمستان با حضور تمامی مدیران مناطق، نواحی و جمعی از سازمان‌های تابعه شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل سرما مدیریت شهری برای مقابله با برف و یخبندان معابر سطح شهر برنامه‌ریزی لازم را در راستای آمادگی و خدمات رسانی مطلوب را صورت می‌دهد.

وی بیان کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط ستاد برفروبی نقاط حساس شناسایی و کلیه تجهیزات در این نقاط مستقر خواهد شد. 

سپهر از استقرار 28 دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در ستاده‌های برفروبی در نقاط مختلف سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: 9 دستگاه از این ماشین آلات  در سطح ایستگاه های برف روبی شهرداری منطقه سه، 6 دستگاه در حوزه شهرداری منطقه دو، 8 دستگاه در حوزه شهرداری منطقه یک و 5 دستگاه از ماشین‌آلات نیز در سطح شهرداری ناحیه ویژه بهاران مستقر خواهند شد. 

وی اضافه کرد: در حوزه شهرداری منطقه سه و حسن آباد تعداد 3 دستگاه  ماشین برفروب، 4 دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر و یک دستگاه کامیون نمک پاش، در سطح شهرداری منطقه دو و نایسر هم یک دستگاه لودر، کامیون نمک‌پاش با تیغه برفروب و ۱۰ تن برفروب هر کدام یک دستگاه، بیل بکهو یک دستگاه و دو دستگاه گریدر عملیات برف روبی را انجام می‌دهند. 

سپهر همچنین اعلام کرد: یک دستگاه گریدر، کامیون برفروب دو دستگاه، ۱۰ تن برف روب یک دستگاه، لودر یک دستگاه و گریدر 3 دستگاه در سطح شهرداری منطقه یک و در حوزه شهرداری ناحیه ویژه بهاران نیز گریدر یک دستگاه، لودر یک دستگاه و کامیون برفروب سه دستگاه مستقر می‌شوند. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بزودی نسبت به تهیه البسه گرم و کفش و پانچوهای برای پاکبان‌های خدوم و زحمتکش اقدام خواهد شد. 

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: مدیران مناطق با توجه به میزان نیاز سطح منطقه و نواحی مربوطه بایستی نسبت به خرید میزان نمک مورد نیاز جهت استفاده در ستاد برف روبی  اقدام نمایند. 

وی اضافه کرد: سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری هم در راستای تجهیز ماشین‌آلات نظیر خرید لاستیک لودر و بیل مکانیکی، زنجیر چرخ و تجهیزات کامل ستاد برف‌روبی اقدام خواهند نمود. 

این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: میزان ماسه شسته مورد نیاز نیز جهت اختلاط با نمک حداقل به میزان سه هزار تن تامین و توسط سازمان عمران و بازآفرینی در اختیار مناطق قرار خواهد گرفت. 

سپهر عنوان کرد: مدیریت ترافیک نسبت به نصب علائم استوانه‌ای لازم در کنار سرعت‌گیرها برای عدم آسیب به سرعت‌گیرها در حین برف‌روبی و در صورت لزوم نسبت به نصب علایم ایمنی و ترافیکی در نواحی حادثه‌خیز و رنگ‌آمیزی سرعت‌گیرهای آسفالتی اقدامات لازم را به عمل آورد. 

وی  تاکید کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری هم باید با شرکت‌های طرف قرارداد در راستای توجیه رانندگان اتوبوس و رانندگان تاکسی به منظور خدمات‌رسانی مطلوب  به شهروندان در زمان بارندگی و یخبندان اقدام نماید. 

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج عنوان کرد : استقرار مخازن ماسه ونمک هم در سطوح شیبدار سطح شهر هم یکی دیگر از اقدامات است که بزودی این مخازن در نقاط شیبدار تعبیه خواهد شد.