معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از هنرنمایی ٤٩ گروه در دهمین جشنواره موسیقی فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، مهدی رنجبر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: دهمین جشنواره موسیقی گروه نوازی هنرمندان با اجرای ٤٩ گروه از سراسر استان فارس از نهم تا شانزدهم آذرماه جاری در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می‌شود.

به گفته رنجبر، حضور هیات علمی و استادان موسیقی ایران، اعتبار این جشنواره استانی را در حد جشنواره‌ای ملی افزایش داده است.

وی افزود: مسئولان باید مجالی برای هنرمندان پیشگام در دنیای موسیقی فراهم کنند و در عین حال متناسب با سلیقه مخاطب گام برداریم و ژانرهایی از موسیقی را بپذیریم که مخاطبان روز با آن آشنا هستند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه، اتکای حوزه فرهنگ و هنر به بخش دولتی نیست، گفت: دولت پاسخگوی رشد رشته‌های هنری نیست بلکه باید در این زمینه از بخش خصوصی یاری بخواهیم.

رنجبر گفت: بخش دولتی امروز می‌تواند به بخش خصوصی و مخاطبانی که می‌توانند اقتصاد هنر را تامین کنند، کمک و از آنها حمایت کند.

رئیس انجمن موسیقی فارس هم در این نشست اظهار داشت: برگزاری جشنواره گروه نوازی باعث شده است، ٢ سال در شیراز، میزبان استاد احمد پژمان موسیقیدان و تنظیم‌کننده بزرگ فارس و ایران باشیم.

هدایت رضایی، با بیان اینکه شیراز همواره جایگاه فرهنگ و هنر کشور بوده است، افزود: حضور چندین استاد شاخص کشور که به عنوان داور در این جشنواره حضور خواهند داشت، بیانگر اهمیت جایگاه فرهنگی هنری این استان است.

رئیس انجمن موسیقی فارس ادامه داد: برخی بر این باورند که دچار جشنواره‌ زدگی شده ایم اما جشنواره گروه ‌نوازی فارس جایگاه خود را دارد و فرصتی ارزشمند برای بروز استعدادهای هنرمندان جوان است و اینکه آنها با انگیزه بیشتری در این حوزه فعالیت داشته باشند.

رضایی، با بیان اینکه این جشنواره بعد از دوره هشتم آن، به مدت سه سال متوقف شد، گفت: این جشنواره از سال ٩٦ با همت شماری از هنرمندان و به ویژه بخش خصوصی برگزار شد.

او افزود: پس از برگزاری این جشنواره، استان فارس در اردیبهشت ماه سال ٩٨ میزبان جشنواره موسیقی نواحی خواهد بود.