هوشنگ بازوند گفت: یکی از چالش‌های اصلی در تسریع بازسازی مناطق زلزله‌زده، پس‌لرزه‌های متعدد و مستمر در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در مناطق زلزله‌زده که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در فرمانداری قصرشیرین برگزار شد، با مطلوب دانستن روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان، اظهار کرد: به‌رغم وجود  پس‌لرزه‌های متعدد در مناطق زلزله‌زده، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۹۸ ساخت‌وساز شهرهای زلزله‌زده به پایان می‌رسد که تمام تلاش خود را می‌کنیم این زمان کوتاه‌تر شود.

وی با اشاره به گسترش ساخت‌وسازها در مناطق شهری زلزله‌زده، خاطرنشان ساخت: ۶۳۰۰ واحد مسکونی در زلزله سال گذشته در سرپل ذهاب تخریب شد، اما شهرداری تاکنون 10 هزار و 400 پروانه ساخت صادر کرده که به‌خوبی نشان می‌دهد  تهدید زلزله، تبدیل به یک فرصت برای عمران و ساخت‌وساز شهری شده است.

بازگشایی مرز خسروی تسکینی بر آلام مردم مناطق زلزله‌زده

استاندار کرمانشاه با تأکید بر لزوم بازگشایی مرز خسروی، گفت: بازگشایی مرز خسروی تسکینی بر آلام مردم مرزنشین مناطق زلزله‌زده است که از دکتر جهانگیری توقع داریم در این زمینه تأثیرگذار باشند.

وی به کمک‌های خوب دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده اشاره کرد و گفت: مجموعه تسهیلات پرداخت‌شده و سود وام‌های امهال شده به قریب یازده هزار میلیارد تومان می‌رسد. همچنین در راستای جبران خسارت به زیرساخت‌های استان تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ‌شده است.

بازوند به زلزله 6.4 ریشتری 4 آذر امسال نیز اشاره کرد و گفت: در این زلزله هیچ‌یک از واحدهای ساخته‌شده توسط دولت آسیب ندیدند که جا دارد از مجموعه بنیاد مسکن تشکر کنم.

وی بابیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی نداشت، افزود: از مصدومان این زلزله نیز هم‌اکنون تنها ۹ نفر بستری هستند که هیچ‌یک هم با آسیب حادی مواجه نیستند.