فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس گفت: صبح امروز دو فروند شناور زیردریایی به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دریادار دوم «مجتبی محمدی» با بیان اینکه صبح امروز دو فروند شناور زیردریایی به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده شد، گفت: این شناور‌ها شامل دو زیردریایی کلاس غدیر است.

وی با اشاره به اینکه زیردریایی غدیر ۹۴۲، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل شده است، افزود: زیر دریایی غدیر ۹۵۵ نیز چهاردهمین فروند شناور ساخته شده است که به ناوگان نیروی دریایی ارتش اضافه شد.

فرمانده ناوتیپ زیرسطحی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس نیز گفت: زیردریایی غدیر که به دست توانمند مهندسان وزارت دفاع ساخته شده است توانایی شلیک اژدر، کف نشینی و اجرای عملیات ویژه خروج غواص برای حمله و غافلگیری دشمن را دارد.

ناخدا یکم عرشه «قادر وظیفه» افزود: این کلاس از زیردریایی‌ها دارای پیچیده‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های سازه‌های نظامی در جهان است.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش نیز گفت: ناوشکن سهند هم که به دست توانمند مهندسان نیروی دریایی ارتش درکمتر از دوسال ساخته شده است، شنبه ده آذر، به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی می‌پیوندد.

امیر دریادار دوم «علیرضا شیخی» افزود: ناوشکن بالگردبر سهند پیشرفته‌ترین ناوشکن نیروی دریایی ارتش است.

وی گفت: این ناوشکن دارای هزار و ۳۰۰ تن وزن، ۹۶ متر طول و بیش از ۲۵ گره دریایی سرعت است.

شیخی افزود: این ناوشکن توانایی حمل انواع سلاح‌های سطحی، زیرسطحی و هوایی و امکان غافلگیری و به اشتباه انداختن رادار‌های دشمن را دارد.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: با افزایش گنجایش مخزن سوخت، ماندگاری این ناوشکن در دریا بیشتر از ناوشکن‌های موجود در نیروی دریایی ارتش است.