امام جمعه اصفهان گفت: هیچ یک از استانداران احساسی که اصفهان دارد از دست می‌رود را نداشتند وبرخی از دولت‌ها و استانداران اصفهان آب را از اصفهان بردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در آیین تکریم و معارفه استاندار اصفهان بیان کرد: هیچ یک از استانداران احساسی که "اصفهان دارد از دست می‌رود" را نداشتند و از اقداماتشان از شعار دادن تجاوز نکرد؛ برخی از دولت‌ها و استانداران اصفهان آب را از اصفهان بردند.

وی ادامه داد: 75 درصد استان اصفهان کویر است و اگر دقت نشود آن 25 درصد باقیمانده هم به کویر تبدیل می‌شود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد گفت: نه وزرای نیرو، نه رؤسای جمهور و نه استانداران اصفهان برای مشکل آب، اقداماتشان از حرف و شعار تجاوز نکرد و شاید هم عرضه رفع مشکل کم‌آبی را نداشتند؛ دولت‌های راست و چپ کوچک‌ترین توجه را به مشکل آب اصفهان نداشتند.

وی  تصریح کرد: به رئیس جمهور سابق کشور اعلام کردم که اگر اکنون برای احداث سد جدید بر روی زاینده رود اقدامی را شروع کنید 3 سال طول می‌کشد و باید فکری کنید.

امام جمعه اصفهان گفت: تاکنون اقدامی جدی از سوی مسئولان کشوری و استانی برای نجات اصفهان از خشکسالی و جاری ساختن آب دایمی در زاینده رود  را شاهد نبودیم و تنها با شعارهای متعددی برای احیای زاینده رود مواجه شدیم.