نماینده ولی فقیه درکردستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا تشکیل و به این جایگاه رسیده است، گفت: ملت ایران به برکت خون شهدا از زیر سلطه استکبار و استبداد بیرون آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی گفت:انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا به این جایگاه رسیده است.

در یادواره شهدای کرامت گرامیداشت 14 شهید حمله تروریستی مریوان که امروز در سالن اجتماعات آموزش و پرورش مریوان برگزارشد، اظهار کرد: خداوند متعال در رابطه با شهدا و همه کسانی که در راه خدا، جهاد، مبارزه و حتی اعلام آمادگی برای مقابله دشمنان اسلام می‌کنند یک ارزش و جایگاه خاص قائل است.

وی تصریح کرد: خداوند در سوره مبارکه محمد می‌فرماید "ما اگر بخواهیم به راحتی می‌توانیم بر دشمنان پیروز شویم و آنها را نابود کنیم، این برای شما و یک نوع آزمایش برای رشد انسان‌ها است".

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: این آیه و سایر آیات قرآن مجید بیانگر این است که کسانی که به میدان می‌آیند و در برابر دشمنان می‌ایستند به جایگاه ویژه‌ای می‌رسند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: عده‌ای در این میدان آزمایش جز سپاه دشمن شدند و عده‌ای فی‌سبیل‌الله در سپاه دین اسلام قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: کسانی که در راه طاغوت و غیرخدا می‌جنگند قدرتی پوشالی دارند و هرچه حیله کنند در مقابل مومنان به جایی نخواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: کسانی که می‌جنگند و در راه خدا شهید می‌شوند اعمالشان هیچ وقت ضایع نمی‌شود و از بین نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه نخستین قطره خون شهید که به زمین می‌ریزد از تمام گناهان پاک می‌شود، گفت: جایگاه شهید در همان دقایق نخست که نخستین قطرات خونش از بدن جدا می‌شود به آنها نشان داده می‌شود.

به گفته وی، خون شهدا همه در راستای آزادی، استقلال، تضمین سعادت و آگاهی‌بخشی بشریت ریخته شده از این رو هیچگاه هدر نمی‌رود.

وی تصریح کرد: برای اینکه بشریت هدایت پیدا کند، خون‌ها باید ریخته شود، این خون‌های پاک هیچگاه از بین نمی‌رود و مسیر هدایت را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا تشکیل و به این جایگاه رسیده است، گفت: ملت ایران به برکت خون شهدا از زیر سلطه استکبار و استبداد بیرون آمد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت بزرگترین هدیه انقلاب اسلامی برای ملت ایران و سایر کشورهای جهان است.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی در مرز 40 سالگی یک شجره محکم و تنومند است، گفت: ثمرات و برکات انقلاب اسلامی ایران در تمام دنیا خود را نشان داده و موجب خشم دشمنان اسلام شده است.

به گفته وی، این عظمت و عزت ایران را خداوند در آیات قرآن نوید داده است و امروز به جایگاهی رسیده‌ایم که غیض دشمنان را به اوج رسانده است.