مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در همایش سراسری روسای ادارات اطلاع رسانی و روابط عمومی کشور گفت: روابط عمومی گسترده ترین شبکه سیستمی و ارتباطی دستگاه آموزش و پرورش است و نقش مهمی در امید آفرینی جامعه دارد .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نادر جهان  آرای در همایش سراسری مدیران روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با تبیین نقش افراد در منزلت آموزش و پرورش گفت: روابط عمومی از ارکان مهم آموزش و پرورش است و سه ویژگی انگیزه، استعداد و مهارت باعث پویایی این نهاد می شود.

وی جوان گرایی را از ویژگی های راهبردی روابط عمومی دانست و گفت: شناخت درست استعداد و بسترسازی برای ظهور و بروز آن می تواند ارتباط دو سویه ی جامعه و آموزش و پرورش را دو چندان کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به درپیش بودن چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی  ایران گفت: باید خدمات نظام در این دوره و بویژه در دولت دوازدهم به خوبی تبیین و روح امید و نشاط در جامعه دمیده شود. 

جهان آرای با اشاره به وجود برخی مشکلات داخلی که ناشی از بدعهدی های خارجی است خاطر نشان کرد: به رغم وجود این ناملایمات و مشکلات در کشور بسیاری از معوقات دولت در آموزش و پرورش پرداخت شده و این روند ادامه دارد.

وی با اشاره به برخی از ویژگی های استان گیلان گفت: با وجود برخی از مواهب طبیعی 2/3 درصد جمعیت کشور و 8/2 درصد جمعیت دانش آموزی را در خود جای داده و دارای 390 هزار دانش آموز و 28 هزار همکار فرهنگی است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان اظهار امیدواری کرد:  برگزاری این همایش برکات مهمی در ارتقای فرهنگ اطلاع رسانی و بیان خدمات دولت در دستگاه آموزش و پرورش داشته باشد. 

همایش سراسری مدیران روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش1

تامین منافع معلمان از اهداف اصلی بزرگ ترین دستگاه تعلیم و تربیت

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش نیز در این همایش با اشاره به ویژگی گذار از وضعیت سنتی به دوران جدید گفت: مدیران دارای تفکر توسعه گرا حلقه وصل ارزشهای کهن و شرایط جدید هستند دو نگاه تحول آفرین، از سیاست های دوره جدید وزارت آموزش و پرورش است.

مرتضی نظری با ابراز خرسندی از برگزاری همایش سراسری روسای روابط عمومی آموزش و پرورش کشور در گیلان خاطر نشان کرد: اشتراک گذاری تجربیات، تبیین سیاست های جدید روابط عمومی در آموزش و پرورش و تقویت نقاط قوت را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد. 

نظری تامین منافع معلمان را از اهداف اصلی بزرگ ترین دستگاه تعلیم و تربیت دانست و برگسترش نگاه توسعه گرا در جهت ارتقای سطح علمی دانش آموزان و همچنین مقام و منزلت فرهنگیان تاکید کرد.