فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس گفت: به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش سه فروند شناور به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امیر دریادار دوم «مجتبی محمدی» با بیان اینکه بمناسبت روز نیروی دریایی ارتش سه فروند شناور به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده می‌شود، اظهار داشت: این شناور‌ها شامل ناوشکن سهند و ۲ زیردریایی کلاس غدیر است.

وی با بیان اینکه زیردریایی غدیر ۹۴۲، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل شده است، ادامه داد: زیر دریایی غدیر ۹۵۵ نیز چهاردهمین فروندی است که ساخته شده است و به ناوگان نیروی دریایی ارتش اضافه می‌شود.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس گفت: ناوشکن جمهوری اسلامی سهند با توجه به پیشرفت فناوری دارای سیستمی پیچیده‌تر و به روزتر از ناوشکن جماران است.

محمدی افزود: از سال ۸۶ تاکنون چهار هزار فروند شناور حمایت و بیش از ۲۵۰ عملیات مسلحانه دفع تعرض دزدان دریایی به شناور‌های ایرانی انجام شده است.

وی گفت: در این مدت ۵۸ ناوگروه به ماموریت آب‌های آزاد و دور دست اعزام شده اند و هم اکنون نیز ناوگروه ۵۸ در خلیج عدن مشغول گشت زنی است.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس افزود: حدود ۳۲ شناور کشور‌های دیگر هم از تعرض دزدان دریایی حمایت شده و دو مرحله عملیات آزاد سازی کشتی از دزدان دریایی انجام شده است.

محمدی گفت: سازمان بین المللی دریانوردی به پاس حضور داوطلبانه و مقتدرانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن و باب المندب، تاکنون در چهار مرحله لوح تقدیر بین المللی برای فرماندهان ناوگروه‌های اعزامی کشورمان فرستاده است.

وی گفت: تامین امنیت موجب شده آمار دزدی دریایی در سه سال گذشته به صفر برسد و تعرض دزدان دریایی به شناور‌های ایرانی با حضور تیم‌های حفاظت دفع شود.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر روی هر شناور کشور که بخواهد از منطقه خطر و مورد تهدید دزدان دریایی عبور کند، نیرو مستقر می‌کند.

محمدی به برنامه‌های فرهنگی هفتم آذر روز نیروی دریایی اشاره کرد وگفت: این برنامه‌ها غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری مسابقات کتابخوانی، ورزشی و تجلیل از خانواده شهدای هفتم آذر است.

به گزارش موج، به پاس رشادت‌ها و پایمردی‌های نیروی دریایی ارتش با ناوچه پیکان درعملیات مروارید در هفت آذر سال ۵۹، این روز به نام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نام گذاری شده است.