سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان گفت:تمام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بورسیه وزارت آموزش و پرورش هستند.

شهرام عروف زاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت دانشگاه فرهنگیان این است که تمامی دانشجویان این دانشگاه بورسیه وزارت آموزش و پرورش هستند و بنابراین می توان به جرات گفت نزدیک به ۱۰۰ درصد دانشجویان  جذب وزارت آموزش و پرورش می شوند.

وی ادامه داد: شاهرگ حیاتی وصل به بدنه دولت است و این فرصت خوبی برای دانشگاه ایجاد کرده که دانشجویان بهتر با توانمندی بالاتر و تراز دانشگاهی بالاتر انتخاب کند.

سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان از بهمن ماه سال ۹۱ به منظور تامین نیروی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش تأسیس شد.

وی توانمند سازی کارکنان آموزش و پروش را از دیگر اهداف دانشگاه فرهنگیان برشمرد وافزود:در استان اصفهان نیز دانشگاه فرهنگیان از سال۹۱ شروع به فعالیت کرد و به عنوان یکی از شعب دانشگاه فرهنگیان اقدام به پذیرش دانشجو کرده است.

عروف زاد در ادامه افزود: پذیرش دانشجو ازسال 91 تا 93روند افزایشی داشت اما با توجه به محدودیت‌های ردیف‌های استخدامی در سال ۹۴ و ۹۵ تعداد دانشجویان مقداری کاهش پیدا کرد اما امسال  با افزایش چشمگیری دانشجو همراه بوده است.

وی گفت:دانشگاه فرهنگیان  در سطح کشور حدود ۴۲ هزار دانشجو دارد و از این تعداد سهم استان اصفهان نزدیک به دو هزار دانشجو است.

سرپرست  دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان گفت: این حوزه می تواند برای پر کردن خلا نیروی کاری آموزش و پروش استان اقدام کند.

وی در خصوص پذیرش این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگیان از طریق قبولی در کنکور سراسری ثبت نام پیدا می کنند و پس از قبولی با دانشجویان مصاحبه می شود مصاحبه یک حالت ملاک معیاری را دارد، ۳۰ درصد نمره مصاحبه و ۷۰ درصد مربوط به مبحث علمی است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان

عروف زاد در این خصوص اظهار داشت:تمامی افراد برای ورود به این دانشگاه باید معدل بالای ۱۵ و تراز بالای ۶۵۰۰ داشته باشند.

وی بیان داشت:یکی از سیاست‌های برنامه راهبردی در دانشگاه پذیرش بومی و از بوم برای بوم است و در این راستا با توجه به نیازهای که در سطح استان توسط وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش احصا به سازمان مرکزی ابلاغ می‌شود دانشگاه اقدام به پذیرش نیرو می کند.

وی ادامه داد: دانشگاه در یک دوره زمانی تا سال ۱۴۰۴ با یک فشار و حجمی از کار  برای تامین نیروی مورد نیاز و کمبودهای وزارت آموزش و پرورش روبه رو است و پس از آن به مرحله یک نواختی می رسد و پیش بینی می کنیم سالیانه بین 30 تا 40 هزار دانشجو را تامین می کند.

عروف زاد در خصوص رشته های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان گفت:در کل کشور حدود 16 رشته وجود دارد که از این تعداد حدود 11 رشته در استان اصفهان برقرار است و دو رشته در سطح کارشناسی ارشد داریم استان اصفهان قطب 6 رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضی، علوم اجتماعی و تربیت بدنی است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در خصوص مشکلات پیش روی برنامه های دانشگاه گفت: محدودیت منابع و اعتباراتی و همچنین نیازمند بودن به یک دانشگاه جامع فرهنگیان از جمله مشکلات پیش روی دانشگاه فرهنگیان است ساختار پراکنده دانشگاه فرهنگیان با حدود 6دانشگاه در استان سبب ایجاد مشکلات شده است.