رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با تبریک ایام هفته بسیج، عنوان کرد: اعتلای کشور در تمامی حوزه ها نیازمند استفاده و بهره مندی از تفکر بسیج و بسیجی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امین مرادی گفت:اعتلای کشور نیازمند تفکر بسیجی است.

وی با بیان اینکه بسیج از بدو پیروزی انقلاب اسلامی منشاء خدمات و تحولات عظیمی در کشور بوده است، افزود: این تفکر مربوط به یک دوران و یا زمان خاصی نیست و می‌توان در تمامی شرایط از نعمات و دستاوردهای آن بهره مند شد.

مرادی با بیان اینکه بسیج نهاد و تفکری برآمده از متن انقلاب اسلامی ایران است، افزود: حضرت امام خمینی (ره) با فرمان تشکیل نهاد بسیج اقدامی ماندگار و تاثیرگذار را در راستای بیمه کردن انقلاب اسلامی در مقابله با دشمنان انجام دادند و امروز بعد از چهار دهه این تفکر در جامعه نهادینه شده و همچنان مورد اقبال عمومی قرار می گیرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان یادآور شد: بسیج در زمان هشت سال دفاع مقدس زیباترین تابلوها از ایثار، رشادت و فداکاری را در دل تاریخ ثبت کرد و باعث شد تا جمهوری اسلامی ایران در مقابل رژیم تا دندان مسلح بعث به پیروزی برسد.

وی ضمن اشاره به ادامه حیات بسیج و این تفکر در کشورمان بعد از هشت سال دفاع مقدس، عنوان کرد: زمانی که جنگ به پایان رسید همه فکر می‌کردند که این تفکر و این نهاد نیز به پایان خط رسیده است اما بسیج و بسیجی بودن همچنان استوار و پایدار ماند و امروز نیز کشور از نعمات این تفکر بهره‌مند می‌شود.

مرادی با بیان اینکه امروز ما در سایر بخش ها و حوزه ها از جمله اجتماعی اقتصادی و فرهنگی شاهد دستاوردهای مختلف تفکر بسیجی هستیم، افزود: رسیدن به اقتدار بیشتر برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش فرهنگ و هنر نیازمند توجه بیشتر و بهتر به این تفکر است.

وی به صدور تفکر بسیجی به سایر کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: امروز نه تنها در داخل کشور که حتی در کشورهای همسایه نیز بسیجی بودن به عنوان یک تفکر مهم مورد استقبال قرار گرفته و باعث پیروزی ملت های مظلوم در مقابل ظالمان شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله فرهنگ و لزوم توجه به این مهم اشاره کرد و افزود: بدون شک توجه به کار جهادی در حوزه فرهنگ برگرفته از تفکر بسیجی است که می‌تواند باعث توسعه بیشتر این بخش شود.

 رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: کار فرهنگی در قالب های اداری و بخشنامه های دولتی قابل انجام نیست و برای کار کردن در این بخش باید جهادی فکر کرد و جهادی عمل کرد که این جهادی بودن یکی از مهمترین ویژگی‌های تفکر بسیج است.

وی ضمن اشاره به اینکه همزمان با ایام هفته بسیج برنامه های متعدد فرهنگی از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برگزار شد، گفت: برگزاری نمایشگاه عکس بسیج از گذشته تا کنون در کردستان از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در این ایام بود.

وی با اشاره به اینکه دفتر حوزه هنری در شهرستان بیجار نیز برنامه‌های متناسب با این ایام برگزار کرد، افزود: اولویت برنامه های حوزه هنری در این ایام مردمی برگزار کردن آن هاست و این مهم به بهترین شکل ممکن انجام گرفته است.

مرادی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح نمود: برجسته نمودن جانفشانی و ایثار رزمندگان اسلام دردوران انقلاب و دفاع مقدس از مهمترین اولویت های کاری حوزه هنری در استان است که در طول سال در قالب های مختلف اجرایی می گردد.

وی در این زمینه افزود : در کنار برنامه های متنوع فرهنگی وهنری ، برگزاری شب های خاطره رزمندگان انقلاب اسلامی  و دفاع مقدس در کنار ثبت و ضبط خاطرات دوران دفاع مقدس از برجسته ترین برنامه های حوزه هنری استان در چند سال اخیر بوده است و خوشبختانه تاکنون با برنامه ریزی های صورت گرفته برنامه های خوبی در قالب شب خاطره در استان برگزار شده است .

وی در این خصوص گفت : برگزاری شب خاطره ماه 13 نفر در بیجار ، برگزاری شب خاطره سرداررحمانی اولین فرمانده سپاه شهرستان بیجار ، برگزاری شب خاطره شهید رستم پور شهید شاخص جامعه پزشکی کشور در بیجار، برگزاری شب خاطره شهید کرمی سردار 20 ساله نظام در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج  در شش ماه اول سال اشاره نمود و ان شاء ا... تا پایان سال نیز سه شب خاطره دیگر برنامه ریزی گردیده است که مهمترین آن برگزاری شب خاطره ملی با حضور استان های اصفهان ، مازندران و کردستان  در سنندج می باشد که جزییات آن به زودی اعلام می گردد .

دردسترس قرارگرفتن خاطرات دفاع مقدس تا پایان سال

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص ثبت و تدوین خاطرات نیز گفت : هم اکنون خاطرات دکتر بهروز خیریه با عنوان «فرکانس 945 درجه »، خاطرات سرهنگ حفیظی با عنوان « ژیله مو»  ، خاطرات حجت الاسلام حیدری  با عنوان« نورالدین کردستان »و خاطرات سردار ذهابی با عنوان «باد وخاکستر» در مرحله چاپ قرار گرفته و به امید خدا تا پایان سال در دسترس عموم علاقه مندان قرار می گیرد

وی با اشاره به  نزدیکی جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامی افزود : در این زمینه نیز دو مجموعه دیگر تحت عناوین « نقش پیروزی انقلاب اسلامی در شاعران کردستان » و « نقش بازاریان و معتمدین شهرستان بیجار در پیروزی انقلاب اسلامی » در حال انجام می باشد که امیدواریم در مدت دو ماه آینده مراحل تدوین و ویراستاری آن به پایان رسیده و آماده چاپ گردد .