قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور در بازدید از پروژه مسکونی نشاط سلطان آباد شیراز گفت: تامین مسکن شهری به ویژه در مناطق محروم از کارکردهای جهادی بنیاد مسکن است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت الاسلام رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور از پروژه مسکونی نشاط سلطان آباد شیراز بازدید کرد و گفت: تامین مسکن شهری به ویژه در مناطق محروم از کارکردهای جهادی بنیاد مسکن است.

وی با بیان اینکه کار در بنیاد مسکن کار با وجدان کاری مضاعف است، بنیاد مسکن را یادگار امام راحل دانست و گفت: کار در بنیاد مسکن تعطیلی نمی شناسد، ما اکنون در شرایط اقتصاد مقاومتی هستیم و باید بیش از پیش و با همیت و صلابت بیشتر به کار و تلاش در عرصه تولید و اشتغال بپردازیم .

رضایی با بیان اینکه توسعه روستایی و تهیه و اجرای طرح های هادی از جمله نمونه ها و جلوه های اصلی محرومیت زدایی است گفت: در برنامه عمران روستایی در سراسر کشور برای سال ۹۷ طرح بازنگری ۳۳ هزار و ۴۴۸ روستا در دستور کار قرار گرفت که همه آن‌ها پروسه اجرای طرح هادی را طی می‌کنند، این حجم کار جهادی در بنیاد مسکن جز با اراده خدمت به مردم میسر نیست .

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور همچنین تامین مسکن شهری متناسب با سطوح درآمدی مردم را از دیگر فعالیت های بنیاد مسکن دانست و گفت: در سال گذشته در ۱۴ استان کشور بازسازی واحد های اسیب دیده انجام شد که در مورد واحدهای مسکونی احداثی این رقم به ۷۹ هزار واحد و در مورد واحدهای مسکونی تعمیری به ۸۳ هزار واحد در سال ۹۶ رسید.

به گفته وی، بنیاد مسکن دراین عرصه شهر و روستا کارنامه درخشانی دارد .

در ادامه این بازدید، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز گزارشی از فعالیت های توسعه و عمران شهری و روستایی در این استان ارائه داد و بیان داشت: بنیاد مسکن همراه با کار عمرانی و توسعه به کار فرهنگی هم پرداخته است .

مهندس عطا الله زمانی با بیان اینکه پروژه نشاط شیراز نمونه بارزی از کار مهندسی توسعه یافته است گفت : این پروژه همه ویژگی های ساخت بنای محکم همراه با تامین فضای فرهنگی و مذهبی را دارد .

زمانی برخی از ویژگی های توسعه مسکن شهری در شیراز را برشمرد و بیان کرد:‌ حساسیت های خاصی روی روستاهای شهرستان شیراز است و متقاضی اراضی دراین شهرستان بسیار است از این رو باید با جدیت بیشتری در این شهرستان کار کرد.

وی در ادامه گفت : شیراز یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 40 درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهد ، حساسیت روی توسعه روستاهای مرکز استان زیاد است، 170 روستای شهرستان شیراز همگی نیاز به توسعه دارند، پراکندگی این روستاها زیاد است و اجرای طرح های توسعه را قدری سخت می کند اما همه بخش های شیراز باید در زمینه توسعه روستایی مورد توجه قرار گیرد و توزیع اعتبارات بر اساس اولویت هایی که روستاهای محروم دارند انجام شود.