استاندار گیلان در جلسه کارگروه پژوهش استان گیلان با بیان اینکه امروز شاهد سیل عظیمی از جمعیت بیکار اما فاقد مهارت در جامعه هستیم، بر ضرورت توجه به امر مهارت‌آموزی کاربردی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در  جلسه کارگروه پژوهش استان گیلان که در آستانه فرا رسیدن هفته پژوهش و بررسی ابعاد جشنواره استانی پژوهش برگزار شد، مصطفی سالاری استاندار گیلان  بر ضرورت توجه به امر مهارت‌آموزی کاربردی تاکید کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه پایدار با ساختارهای علمی و پژوهشی جامعه رابطه‌ای تنگاتنگ دارد، اظهار کرد: از خلال یافته‌ها و نظریات به دست آمده می توان تحقق اهداف ملی را دنبال کرد.

وی بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و تمرکز بر بهره برداری اصولی آن در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت ها و نیازمندی های استان باید تلاش شود تا رویکردهای پژوهشی به سمت و سوی فعال سازی یا بهره وری داشته ها سوق داده شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: متاسفانه در بخش مهارتی آنچنان که لازم است به مقوله آموزش جوانان توجه نشده و تنها در بحث تئوریک شاهد رشد و تعالی هستیم.

سالاری آموزش و پژوهش را دو موضوع پراهمیت خواند که با کارآفرینی ارتباط مستقیم دارد.

جلسه کارگروه پژوهش استان گیلان2

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز شاهد سیل عظیمی از جمعیت بیکار اما فاقد مهارت در جامعه هستیم، بر ضرورت توجه به امر مهارت‌آموزی کاربردی تاکید کرد و افزود: کیفیت بخشی به امر آموزش باید سرلوحه مراکز آموزشی قرار گیرد.

وی برگزاری جشنواره پژوهش را نیازمند هدفگذاری صحیح خواند و تصریح کرد: هدف جشنواره ها نباید صرفا تقدیر و پایان یک کوشش تلقی شود، بلکه گرفتن نتیجه موثر و بازخورد مثبت یک امر اساسی است.

سالاری  با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر صرفه جویی،خواستار کاهش هزینه های اضافی در برگزاری جشنواره ها و استفاده مطلوب از ظرفیت های موجود شد.