مدیرکل بهزیستی استان کردستان ادامه داد: در بحث اشتغال و مسکن نیز طبق قانون سه درصد استخدامی ها ادارات دولتی باید به افراد معلول اختصاص یابد که متاسفانه در بسیاری از دستگاه های دولتی این کار صورت نمی گیرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛سیدصباح قریشی گفت:طبق قانون سه درصد استخدامی های ادارات دولتی مختص معلولین است.

وی صبح امروز در نشست هم اندیشی استاندار کردستان با انجمن ها و تشکل های معلولین استان کردستان که به مناسبت روز جهانی معلولین برگزار شد, اظهارداشت: عمده مشکل و خواسته جامعه معلولین استان اجرای قانون است.

قریشی افزود: قانون حمایت از معلولین کاملا روشن است اما در این راستا به هیچ عنوان رعایت نمی شود و یکی از مطالبات ما ساماندهی معابر است که به جای ایجاد مانع معبر ایجاد شود.

مدیرکل بهزیستی کردستان ادامه داد: در بحث اشتغال و مسکن نیز طبق قانون سه درصد استخدامی ها ادارات دولتی باید به افراد معلول اختصاص یابد که متاسفانه در بسیاری از دستگاه های دولتی این کار صورت نمی گیرد.

قریشی یادآور شد: در حوزه مسکن نیز اداره کل راه و شهرسازی به صورت قانونی می تواند زمین در اختیار تعاونی های معلولان قرار دهد که این کار صورت نمی گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به بحث هایی که شد درخواست جامعه معلولان فقط اجرای قانون است و نیازمند ترحم نیستند و فقط احترام به خواسته هایشان را می خواهند.

مدیرکل بهزیستی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر ۴۳ مرکز توانبخشی در سطح استان فعال است که هزار و ۷۰۰ نفر از خدمات مورد نیاز خود از انها بهره می گیرند.

قریشی با بیان اینکه هزار و ۴۵۶ محصل در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: همچنین در حال حاضر ۳۰۰ دانشجو در سطح استان تحت پوشش بهزیستی هستند که در مقاطع لیسانس, فوق لیسانس و دکترا در حال تحصیل هستند.

وی افزود: در حوزه ورزش نیز قهرمانان بسیاری در سطح ملی و بین المللی داریم و هزار و ۵۸ نفر ورزشکار معلول تحت پوشش این سازمان هستند.

مدیرکل بهزیستی کردستان در پایان سخنان خود یاداور شد: استاندار کردستان به عنوان چهارمین استاندار کشور است که یک مشاور از قشر معلولین دارد و این نشان از توجه استاندار به درخواست ها و نیازهای انان دارد.