امام جمعه خمینی شهر:گفت:حکومت اسلامی بهترین حقوق دموکراسی،حقوق بشر،حقوق زنان وبرنامه های سیاسی و اقتصادی را دارد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ازخمینی شهر،  آیت الله عباس رحیمی در جلسه شورای سیاست گذاری  چهلمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: حکومت اسلامی بهترین حقوقها را دارد واسلام جدای از سیاست نیست واز ضروریات جامعه است.

 وی افزود: برای حکومت دو مشروعیت لازم است مشروعیت الهی که اسلامی بودن آن و مشروعیت مردمی که جمهوری بودن آن است.

آیت الله عباس رحیمی بیان داشت:وقتی ولایت فقیه در راس کشور باشد اسلامی  شده و وقتی مردم نیز رای می دهند مردمی می شود و همه اینها در جمهوری اسلامی جمع شده است.

 وی گفت:در شعارها نیز حکومت اسلامی توسط مردم درخواست می شد و پس از به رای گذاشتن نیز این جمهوریت اسلامی توسط رای مردم پذیرفته شد و تاکنون اجرایی شده است.

آیت الله رحیمی با بیان اینکه  نظام ایران درسایه اسلام و جمهوری بودن به سمت نظام الهی رفت و مجلس و قوانین براساس اسلام نوشته شد و شورای نگهبان و حقوقدانان مشروعیت اسلامی را در قوانین جای دادند ادامه داد:  تبلور جمهوری اسلامی در قانون اساسی دیده می شودو یکی از ارکان جمهوری اسلامی ولی فقیه است که تا کنون در این چند سال از وجود ولی فقیه بهره مند بوده ایم.

امام جمعه خمینی شهر اذعان کرد:حکومت اسلامی بهترین حقوق دموکراسی، حقوق بشر، حقوق زنان، برنامه سیاسی اقتصادی نظامی را دارد و اسلام جدای از ضروریات جامعه نیست و بر نیاز اجتماعی و ضروریات جامعه است.

رحیمی افزود:حکومت اسلامی امروز 40ساله شده و عدد 40 در فرهنگ دینی ما یک عدد مقدسی است و 40رسیدن به حد کمال است.

انقلاب اسلامی امروز به بلوغ رسیده است و باید مورد توجه قرار بگیرد

امام جمعه خمینی شهر خاطر نشان کرد:انقلابیون و صاحبان انقلاب در حال ترک دنیا هستند و این انقلاب به نسل جدید سپرده می شود،دشمنان با صراحت وارد عمل شده اند و دنبال آن هستند که40سالگی نظام را شکست دهند.

رحیمی هشدارداد:باید انقلاب را به نسل آینده و مردم بازگو کنیم و از کلی گویی فاصله بگیریم باید مقایسه ای در زمینه های مختلف و عرصه های بسیار دستاوردهای پس از انقلاب را با نداشته های قبل از آن داشت بررسی کنیم انقلاب اسلامی مورد هجمه است و اکنون که به 40سالگی و بالندگی رسیده، آمریکایی ها صراحتا وارد عمل شده اند.

وی در پایان گفت:همه افراد جامعه مسوولیت دارند این انقلاب را به نسل آینده معرفی کنند و بگویند که حکومت اسلامی برای ملت چه دستاوردهایی را به دست آورده است.

فرماندار خمینی شهر

حفظ و ارتقای نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه ولایت فقیه است

فرماندار شهرستان خمینی شهر نیز با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و امام راحل که معمار کبیر انقلاب اسلامی است گفت:آن چیزی که برای ما مسلم است و از تکالیفی است که برای ما مشخص شده حفظ و ارتقای نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه ولایت فقیه است  و از این رویکردی که کشور به خود دارد دشمن در تلاش بوده در شرایط و دوران مختلف  برای رسید به منافع خودبرنامه ریزی کند.

محمود مسلم زاده یادآورشد:از قبل از انقلاب اسلامی برای کشورها به خصوص در خاورمیانه برای چپاول و رسیدن به اهداف شوم خود به دنبال طرح نقشه ها بودند  که در این مدت پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس آحاد کشور را بسیج کرد و به دستور امام خمینی (ره) همه اقشار جامعه را در برگرفت و همه برای دفاع از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی با اشاره به ابنکه در آن زمان جامعه و شرایط که کشور، اقتصاد و سیاست خود را برای اعتلای نظام بسیج کرد ومسئولان ومردم در کناریکدیگر با مقاومت و صبر ایستادگی کردند،افرود:در آن دوران نیز مشکلات اقتصادی وجود داشت  اما با صبر مردم و مدیریت مسوولان از مرز و بوم ایران اسلامی دفاع شد.

مسلم زاده همچنین به شرایط بعداز قطعنامه اشاره کردوگفت: کشور ما در دوران دیگری قدم گذاشت تا در عرصه هایی که عقب مانده بود وارد فعالیت شود و به سمت آبادانی کشور حرکت کندکه حضرت آیت الله خامنه ای سکانداری رهبری و هدایت نظام را بر عهده گرفتند و دولت ها در سایه رهبر  معظم انقلاب تلاش کردند ایران اسلامی را به سمت اهدافی که برایش پیش بینی شده بود به شکل های مختلف به مقصد برسانند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن برای تمام دوران برنامه ریزی خاصی دارد و اکنون با برنامه ریزی در عصر ارتباطات و تکنولوژی موجود برنامه ریزی کرده و بودجه لازم برای اقدامات خود را تامین کرده است تا به جمهوری اسلامی بنا به اهداف خود ضربه وارد کند.

فرماندار خمینی شهر گفت: همه می دانیم برای این کشور خون پاک شهدا ریخته شد و تکالیفی سنگین بر دوش آحاد مختلف جامعه ماندپاسداری و حفظ خون شهدا که همان حفظ نظام است برهمه واجب ولازم است ماباید دستاوردهای نظام را از ابتدا تاکنون و حتی با شرایط قبل از انقلاب مقایسه کنیم و ببینیم که درحوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، ورزشی چه آمار و ارقام و کیفیتی به وجود آمده است.

وی با اشاره به ابنکه نباید فقط نیمه خالی لیوان دیده شود و دشمن در جهت ایجاد تفرقه است و برنامه ریزی هایی برای نا امید کردن و یاس مردم دارد ادامه داد:به نوعی جامعه کنونی بیش از هر دورانی به  وحدت نیاز دارد و همه گروه ها و احزاب اگر ولایت فقیه و نظام را قبول داشته باشند قلبشان باید برای آبادانی کشور و حفظ نظام بتپد.

فرماندار خیمنی شهر در پایان گفت:دشمن در جهت تخریب چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برنامه ریزی هایی دارد و از سناریوهای دشمنان است که با سایه ناامیدی و یاس به مردم بگویند که در این چهل سال چه شده و انقلاب را در چشم مردم با تحریم های و معیشت و اقتصاد و.... بد جلوه دهندترامپ احمق که اصلا از سیاست  سوادی ندارد با شیوه های مختلف مثل خط و نشان کشیدن یا تمایل به مذاکره و گفتگو می خواهند به اهداف خود برسند.