فرمانده نیروی انتظامی گفت: امنیت امروز کشور بالاتر از دهه های گذشته استو ایران امروز قدرت دفاعی برتر در منطقه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار حسین اشتری در مراسم گرامیداشت شهدای شهرایمانشهر از سلسله برنامه‌های کنگره ملی سرداران و هزار و 400 شهید خط‌شکن شهرستان فلاورجان گفت: بدون شک تمامی شهدا ما را برای حضور در این جلسه دعوت کرده‌اند و اگر اراده آنان نبود این مجلس باشکوه و عظمت برگزار نمی‌شد.

وی با اشاره به هفته بسیج افزود: یکی از معجزات انقلاب اسلامی تشکیل بسیج مستضعفان بود که در هر عرصه و جایگاهی نظام اسلامی به آن نیاز دارد حاضر می‌شود و این نگاه عظیم هم چنان ادامه دارد.

سردار حسین اشتری بیان کرد: امروز امنیت، اقتدار، پیشرفت و قدرت ما در جهان به واسطه خون شهدا است.

وی ادامه داد: رزمندگان به مردم یاد دادند که باید در مقابل زورگویی ایستاد و مقاومت کرد و کار جهادی انجام داد؛ برای استقلال و پیشرفت باید روی پای خود ایستاد و توکل بر خدا و توسل بر ائمه داشت.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: شهدای عزیز حق بسیار بزرگی بر گردن ما دارند و زمانی که مروری بر تاریخ دفاع مقدس داشته باشیم به‌ صراحت مشاهده خواهیم کرد که رشادت‌های آنان فقط محدود به یک‌زمان خاص نیست و امروز قدر آن را بهتر می‌توان دانست.

سردار اشتری تأکید کرد: پیام شهدا در دورانی که حماسه‌ها آفریدند برگرفته از پیام عاشورا بود که به یاری امام خویش بشتابید و تقدیم 1400 شهید به‌ نظام اسلامی نمونه بزرگی از رشادت‌ها بوده که باید قدر آن را دانست.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی به‌عنوان الگو بزرگ کشورهای اسلامی شناخته‌شده که نمونه آن جریان مقاومت اسلامی است که در مقابل قدرت‌های پوشالی زورگو ایستاده که به برکت دوران دفاع مقدس و شهدای آن است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه هدف برگزاری کنگره‌ها انتقال فرهنگ شهادت و مجاهدت به جوانان است، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که دفاع مقدس همچون تابلوی زیبایی است که هر چه به آن تابلو نزدیک می‌شویم جلوه‌های زیبای آن را می‌بینیم و برگزاری این کنگره‌ها نزدیک شدن به دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی افتخار دارد که حافظ جان، مال و ناموس و امنیت مردم است، عنوان کرد: فرزندان این ملت در نیروی انتظامی در مرزها، جاده‌ها، شهرها و روستاها مشغول انجام وظیفه هستند و افتخارات بزرگی در اجرای مأموریت‌های خود داشتند و با روحیه جهادی فعالیت می‌کنند.

سردار اشتری خاطر نشان ساخت: انقلاب اسلامی در آستانه چهل‌سالگی قرار دارد که در عرصه‌های بسیاری پیشرفت کرده‌ایم که قطعاً هر پیشرفتی حاصل‌شده برگرفته از روحیه جهادی ایثارگران و شهدا است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تمامی مسؤولان نسبت به راه و رسم شهدا وظیفه بزرگی دارند که باید نسبت به ادای آن اهتمام ویژه داشته باشند، چراکه امنیت امروز با هیچ‌چیز دیگری قابل‌مقایسه نیست.