سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان گفت: تربیت بدنی از رشته های ضروری و پرکاربرد در آموزش و پرورش است و معلمین این رشته کارشان مهم،حساس و علمی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، شهرام عروف زاد در حاشیه بازدید از روند مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان در رشته تربیت بدنی بیان کرد:تربیت بدنی از رشته های ضروری و پرکاربرد  در آموزش و پرورش است و معلمین این رشته برخلاف تصورات موجود کارشان مهم،حساس و علمی است زیرا سلامت دانش آموز و داشتن فرزندی سالم، بانشاط، ورزشکار و تندرست برای تعلیم وتربیت وکشور ما بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: با توجه بیشتر به ورزش و توسعه آن در همه مقاطع آموزش و پرورش سلامت جسم و حتی روان دانش آموزان را تضمین کرد.  به همین جهت  و با عنایت به اهمیت رشته تربیت بدنی در آموزش و پرورش این ضرورت پیش خواهد آمد که معلمین برای این رشته به صورت خاص تر گزینش و آموزش داده شوند.

عروف زاد بیان داشت:  در دانشگاه فرهنگیان برای رشته تربیت بدنی؛ هم در زمینه مصاحبه تخصصی و هم در آموزش برنامه ریزی مدونی و دقیقی صورت گرفته است وافراد داوطلب با  دقت و حساسیت  بالا مصاحبه و در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان دانشجو معلم رشته تربیت بدنی وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند.

دانسگاه فرهنگیان

وی با اشاره به حساسیت مصاحبه داوطلبان عنوان کرد: برای انجام مصاحبه از اساتید با تجربه و با علم و دانش بالا استفاده می شود.این اساتید ضمن داشتن علم و دانش لازم در رشته تربیت بدنی  به تمام فنون و روش های تدریس تربیت بدنی در مدارس آگاهی دارند و در ضمن تجربه بلایی در امر مصاحبه دارند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان گفت:مصاحبه برای ورود به عرصه معلمی امری ضروری و غیر قابل انکار است ولی در رشته های عملی چون تربیت بدنی اهمیت و دقت دوچندان را پیدا می کند. مصاحبه صورت می گیرد، که افرادی با صلاحیت و شایستگی در رشته حساس تربیت بدنی به کار گیری شوند؛تا  دانش آموزان ما  که آینده سازان ایران اسلامی هستند همواره با تندرستی و نشاط ایام تحصیل را دنبال کنند که این امر باعث تشکیل نسل های پرجنب و جوش و سالم  می شود که بازده بالا را دارند و موتور محرک کشور هستند.