اجلاس مشترک مدیران و معاونین بیمه سلامت منطقه 4 کشور در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، اجلاس مدیران، معاونین و روسای اداره کل بیمه سلامت منطقه 4 کشور، به میزبانی اداره کل بیمه سلامت لرستان، در خرم‌آباد برگزار شد.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان درباره جزئیات برگزاری این اجلاس، گفت: این جلسه مشترک با 2 موضوع «مشارکت اجتماعی» و «سازمان الکترونیک و هوشمندسازی» و به میزبانی لرستان برگزار شد.

شاهدخت فتحی بیرانوند، افزود: مشارکت اجتماعی به عنوان یکی از راهبردهای نظام سلامت، ضمن کمک در شکل گیری سیاست‌ها و برنامه ها، از طریق مشارکت در اجرا و‌ نظارت مستقیم به پایداری آنها نیز کمک می کند، لذا این راهبرد عنصری جدایی ناپذیر از تولیت نظام سلامت است.

محدودیت منابع مالی بیمه سلامت، یکی از دلایل انتخاب راهبرد مشارکت اجتماعی است

فتحی بیرانوند، تصریح کرد: محدویت منابع مالی نظام سلامت در کشورهای در حال توسعه، یکی از دلایل اصلی بکارگیری راهبرد مشارکت اجتماعی است. لذا مدیران بیمه سلامت منطقه 4 گردهم جمع شدیم تا در تعامل با یکدیگر، از این راهبرد به صورت مطلوب و مشترک بهره‌مند شویم.

هدف از اجرای طرح سازمان الکترونیک و هوشمندسازی، کاهش حجم مراجعات حضوری و افزایش کیفیت خدمات است

مدیر کل بیمه سلامت لرستان یکی  دیگر از موضوعات مرتبط با دستور کار این اجلاس را، طرح مباحث مربوط به سازمان الکترونیک و هوشمندسازی عنوان کرد و ادامه داد: از  جمله مزایای اجرای این طرح، تسهیل ارائه خدمات به مردم‌، فارغ از زمان و مکان از است چراکه با اجرای آن، حجم مراجعات حضوری کم خواهد شد و مدت زمان ارائه خدمات به حداقل خواهد رسید.

وی، امکان سنجی، اجرای طرح استحقاق سنجی در مراکز سرپایی و مراکز بستری خصوصی و همچنین راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ جهت ارتباط مستقیم مردم با مدیران ارشد  سازمان بیمه سلامت از جمله مدیران کل استانی را از جمله مباحث مطروحه در این اجلاس ذکر کرد، و گفت: سامانه ۱۶۶۶ جهت  پاسخگویی مستقیم به موضوعات و مشکلات بیمه‌ای مردم  و تلاش در جهت رفع مشکلات در چارچوب قوانین مصوب و تقویت مشارکت مردم در امر  نظارت بر نحوه خدمات ارائه شده توسط موسسات تشخیصی و درمانی طرف قرار داد در نظر گرفته شده که امیدواریم مزایای آن، در قالب سازمان الکترونیک و هوشمندسازی مورد توجه عموم مردم به ویژه جامعه هدف بیمه سلامت لرستان قرار گیرد.

شاهدخت فتحی بیرانوند

شاهدخت فتحی بیرانوند، تصریح کرد: انعکاس موارد تخلفاتی طرف‌های قرارداد در خصوص رعایت تعرفه‌های مصوب، درخواست خدمات تشخیصی بدون اندیکاسیون و تحمیل هزینه‌های غیر ضروری به مردم نیز از  دیگر مزایای  اجرای طرح سازمان الکترونیک و هوشمند سازی است که امیدواریم مورد توجه بیمه شدگان محترم قرار گرفته و در جلب رضایت بیش ازپیش آنان تاثیرگذار باشد.

مدیران بیمه سلامت استان‌های خوزستان و ایلام، میهمان بیمه سلامت لرستان

گفتنی است، اجلاس مدیران بیمه سلامت منطقه 4 کشور با حضور مدیران، معاونین و روسای ادارات کل بیمه سلامت استان‌های لرستان، خوزستان و ایلام، در خرم‌آباد برگزار شد.