نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شیعه راستین و سنی واقعی همیشه به دنبال وحدت بوده است و لیکن می توان گفت تفرقه افکنان در جامعه امروز، نه شیعه اند و نه سنی؛ بلکه دشمن اسلامند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله سید علی اصغر دستغیب امروز  در جلسه هفتگی جامعه روحانیت شیراز که با حضور اعضاء جامعه و علمای اهل سنت تشکیل شد، با بیان اینکه شیعه راستین و سنی واقعی همیشه به دنبال وحدت بوده است تأکید کرد: به جرأت می توان گفت که تفرقه افکنان در جامعه امروز، نه شیعه اند و نه سنی؛ بلکه دشمن اسلامند.

وی با اشاره به همراهی روحانیون اهل سنت در خصوص تداوم وحدت شیعه و سنی، اظهار داشت: سخنان شیخ عبدالواحد خواجوی مورد تأیید تمام دوست داران وحدت بین امت اسلامی و امت واحده و کوبنده دشمنان و تفرقه افکنان بین جامعه شیعه و اهل سنت است.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با بیان اینکه علمای اهل سنت همیشه در این راستا تلاش کرده اند، تصریح کرد: قبل از انقلاب و در زمان تبعیدم به منطقه سراوان؛ امام جمعه وقت سراوان به دیدار بنده آمدند و از بنده برای ایراد سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه دعوت کردند و پس از آن امام جمعه وقت سروان در خطبه خود ضمن تجلیل از مقام شامخ حضرت امام (ره) تأیید کردند که ما در انقلاب، همراه و پشتیبان حضرت امام هستیم.

آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب افزود: برخی علمای اهل سنت از نمونه های بارز وحدت عملی و جناب آقای خواجوی نیز از همین علماء هستند و انصافاً و حقاً سیره و رفتار ایشان نیز جلوه گر وحدت عملی است که ان شاءالله موجب برکت برای شهر و کشور باشد.