رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با ابراز گلایه از عدم تحقق وعده های دولت درباره زباله سوز سراوان اظهار کرد: انتظار داریم اعتبارات مورد نیاز دولتی به منظور احداث دستگاه زباله سوز در سراوان هر چه سر یعتر اختصاص پیدا ;kn.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فاطمه شیرزاد با ابراز گلایه از عدم تحقق وعده های دولت درباره زباله سوز سراوان اظهار کرد: انتظار داریم اعتبارات مورد نیاز دولتی به منظور احداث دستگاه زباله سوز در سراوان هر چه سر یعتر اختصاص پیدا کرده و این دغدغه مهم و اساسی برطرف شود.

وی با اشاره به سند راهبردی پسماند شهرداری رشت گفت: جمع آوری پسماند خشک و تفکیک زباله از مبدا موضوع مهمی است که باید در سند راهبردی بیش از گذشته به آن توجه شده و افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی نیز می تواند گام موثری در کاهش حجم زباله های رشت باشد.

خرید مخازن زباله ۶۶۰ لیتری برای رشت

شیرزاد به خرید مخازن زباله ۶۶۰ لیتری برای رشت اشاره کرد و افزود: بسیاری از مخازن زباله در رشت شکسته شده و قابل تعمیر نیستند و باری اضافه به دوش پاکبانان تحمیل می کنند.

وی با تاکید به ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت تصریح کرد : این موضوع بارها در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا مطرح شده و انتظار داریم با عقیم سازی، واکسینه کردن و اقدامات پیشگیرانه از خطرات ناشی از حضور سگ های بلاصاحب در رشت جلوگیری شود.

انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت

شیرزاد با انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برای آنان مشکلات زیادی فراهم می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به سرد شدن هوا اشاره کرد و گفت: شرکت های پیمانکاری موظفند البسه مناسب فصلی در اختیار پاکبانان قرار داده و در صورت عدم توجه به این موضوع با آنان برخورد خواهد شد.