مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهردارى اصفهان گفت: اولین جشنواره فیلم اصفهان در 60 ثانیه از روز اصفهان آغاز می شود و در هفته فرهنگی اصفهان در اردیبهشت ماه برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، ایمان حجتى با موضوع اولین جشنواره فیلم اصفهان در ٦٠ ثانیه اظهار کرد: اصفهان در سیاست گذاری دوره جدید به سمت تحقق شهر فرهنگی حرکت کرده است.

وی ادامه داد: شهر فرهنگی نیازمند ثبت خاطرات است و اگر بخواهیم توسعه گردشگری را رقم بزنیم باید ظرفیت شهر را با استفاده از ابزارهای هنری معرفی کنیم.

حجتی با بیان اینکه مردم اصفهان نقش مهمی در بازاریابی شهری دارند، ادامه داد: اگر بخواهیم شهر اصفهان و شهروندان آن را بهره مند کنیم باید رویداد های پایدار را در شهر ایجاد کنیم زیرا رویدادسازی نقش مهمی در بازاریابی شهر به ویژه در حوزه گردشگری ایفا میکند. 

 

نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه «اصفهان در 60 ثانیه»

وی بیان کرد: رویدادهایی میتوانند تاثیر گذار باشند که به صورت ساده و با هزینه های منطقی برگزار شده و مردم را درگیر کنند یعنی مشارکت مردم در دل این رویدادها احساس شود.

رئیس شورای سیاست گذاری اولین جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه با بیان اینکه مخاطب امروز به دنبال مطالب کوتاه و تاثیر گذار است، گفت: فیلم های 60 ثانیه ای زمان زیادی از مخاطب نخواهد گرفت و تاثیرات بیشتری را بر مخاطب خواهد گذاشت. از این رو شهروندان و گردشگران اصفهان در این جشنواره می توانند با محوریت قرار دادن معرفی ناشناخته های اصفهان و بهره گیری از ابتکار و خلاقیت خود، آثار خوبی را تولید کنند. در این مسیر این جشنواره بستر خوبی را فراهم می کند تا شهروندان با خوانش های متفاوت خود از شهر اصفهان، اصفهان را در 60 ثانیه به نمایش بگذارند.

گفتنی است؛ شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند با موبایل یا دوربین حرفه ای، ۶٠ ثانیه از اصفهان فیلم گرفته و در آپارات، آپلود کنند.