معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان از برگزاری اولین " همایش ملی تخصصی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی ایران" ، در رشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شادمان نعمتی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی تخصصی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی ایران، گفت: این همایش، به همراه بخش دانشجویی و با شعار "پژوهش اخلاق محور در خدمت توسعه پایدار" بصورت همزمان با گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و با حضور رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور (30 آبان لغایت اول آذرماه سال جاری) در رشت برگزار می شود.

شادمان نعمتی یادآور شد: با توجه به پیشرفت‌های روز افزون و رشد چشمگیر علوم پزشکی و ارتقا کمی و کیفی پژوهش‌های علوم پزشکی و مقالات علمی پژوهشگران در نشریات معتبر داخلی و بین المللی، توجه ویژه به مقوله مهم اخلاق در انتشار آثار علمی مورد نیاز است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تشکر از دست اندرکاران این همایش، ابراز امیدواری کرد این سمینار و نشست بتواند در جریان سیاست گذاری های علمی و پژوهشی کشور بسیار اثرگذار باشد.