سردار ریحانی گفت: بسیج به‌عنوان یک مدل حرکت مردمی از بی‌نظیرترین تشکل‌های مردمی در دنیاست و ازنظر نوع تشکیل و ماهیت قابل قیاس با هیچ‌کدام از نهادهای اجتماعی و نهضت‌های مردمی دنیا نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده سپاه نبی اکرم کرمانشاه به مناسبت هفته بسیج به خبرنگار موج گفت: بسیج نماد اصلی حضور ملی، مقاومت و آگاهی یک ملت است.

سردار ریحانی تصریح کرد: جایگاه این نهاد مردمی به‌قدری بزرگ و باارزش است که مقام معظم رهبری نیز از بسیج به‌عنوان فتح الفتوح امام خمینی (ره) یاد می‌کند که با اهدافی همچون حراست از اصل انقلاب، هویت انقلاب و دستاوردهای آن، حفاظت از هویت سیاسی انقلاب و نظام، مردمی کردن امنیت و ایجاد فضای بازدارندگی، بصیرت بخشی و روشن گری در لایه‌های مختلف اجتماع، تحقق بخشی مدیریت جهادی و نقش‌آفرینی مؤثر در هدایت‌های سیاسی شکل‌گرفته است.

وی در ادامه به فعالیت‌های بسیج در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور و تلاش برای سازندگی و رفع محرومیت از روستاهای کشور اشاره کرد و افزود: یکی از اولین فعالیت‌های ملی که بسیج در اوایل انقلاب وارد آن شد، طرح مبارزه با فلج اطفال بود، بطوریکه این بیماری در کشور ریشه‌کن شد.

بسیجیان تا آخر در کنار زلزله‌زدگان سرپل ذهاب

فرمانده سپاه نبی اکرم کرمانشاه اعلام داشت: طی یک سال پس از وقوع زلزله کرمانشاه بیش از 14 هزار بسیجی در قالب اردوهای جهادی در قالب گردان بیت‌المقدس در مناطق زلزله‌زده انجام گرفت و تلاش بسیج برای رفع بخشی از مشکلات مردم این مناطق کماکان ادامه دارد

سردار ریحانی تصریح کرد: هم‌زمان با گرامیداشت هفته بسیج و تقارن آن با هفته وحدت و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، اعلام کرد: امسال شعار این هفته "بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمات" نام‌گذاری شده و برنامه‌های مختلفی را در این هفته اجرا خواهیم کرد.