معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان از آماده باش 100 اکیپ راهداری دائم و موقت برای اجرای طرح راهداری زمستانه در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فرزاد دادخواه اظهار کرد: طرح راهداری زمستانه در مناطق کوهستانی، برف گیر و پربارش از اول آذرماه و در سایر محورهای مواصلاتی استان اصفهان از 15 آذرماه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه 750 نفر از نیروهای مجرب راهداری در این طرح به مردم خدمت رسانی خواهند کرد، اضافه کرد: در اجرای این طرح 550 دستگاه ماشین آلات و بالغ بر 200 دستگاه تجهیزات راهداری مانند نمک پاش و تیغه های برف روب به کار گرفته شده اند.

معاون راهداری  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد: راهداری زمستانه در 11 هزار و 500 کیلومتر راه های حوزه استحفاظی استان اصفهان اجرا خواهد شد.

دادخواه به آمادگی کامل این معاونت برای زمستان سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: ذخیره شن وماسه و نمک مورد نیاز در انبارهای شهرستان های اصفهان، آماده سازی راهدارخانه ها ، تجهیز و تعمیر ماشین آلات و خرید تجهیزات جدید در حد امکان از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می آید.

وی از برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه های ذی ربط اعم از پلیس راه، هلال احمر و اور‍ژانس خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی پروژه ها و پیمانکاران، روسای ادارات شهرستانی و راهداران برای دسترسی سریع به اطلاعات راه های استان اصفهان در حال تدوین است که به زودی منتشر و در اختیار مدیران ذی ربط قرار خواهد گرفت.

وجود 42 باب راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر 42 باب راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان وجود دارد که در صورت نیاز، مردم در راه مانده در آن اسکان خواهند یافت.

دادخواه با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های برف و باران در استان اصفهان تاکید کرد: استان اصفهان 75 گردنه برف گیر دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت:  در فصل بارش برف بیش از 60 درصد از محورهای استان اصفهان تحت تاثیر بارش برف قرارمی گیرند.