مدیرعامل شرکت فولاد سنگان از سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در احداث هفت مدرسۀ شش‌کلاسه در منطقۀ محروم شهرستان خواف استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سید محسن میرمحمدی مدیرعامل فولاد سنگان تصریح کرد: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی و توسعۀ منطقه سنگان از برنامه‌های فولاد مبارکه است و سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال از سوی فولاد مبارکه در حوزۀ صنایع معدنی این منطقه مصداق عینی عمل به منویات مقام معظم رهبری و منشأ خیروبرکت برای مردم منطقه است.

وی تسریع در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و استفادۀ حداکثری از ظرفیت‌های ایجادشده در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان و همچنین ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی در منطقۀ خواف را از برنامه‌های مدیریت فولاد مبارکه برشمرد.

میرمحمدی با اشاره به نزدیک شدن زمان بهره‌برداری از پروژه‌های توسعۀ منطقۀ سنگان بر اهمیت اهتمام هرچه بیشتر مدیران استانی و شهرستانی به همکاری و رفع تنگناهای زیرساختی صنایع تأکید و ابراز امیدواری کرد: به‌زودی شاهد بهره‌برداری از یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های کنستانتره‌سازی در سطح کشور به ظرفیت ۵ میلیون تن با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد سنگان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این‌که در شهرستان خواف که در ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد، بیش از ۳۰ هزار دانش‌آموز دچار کمبود امکانات تحصیلی هستند، گفت: بنابر برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته مقرر است با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه، مدارس مذکور طی حدود ۱۲ ماه ساخته شود تا دانش‌آموزان عزیز بتوانند در محیطی شایسته‌تر به تحصیل علم و دانش بپردازند.

حضور و سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه و ایجاد اشتغال در منطقۀ محروم سنگان در راستای منویات مقام معظم رهبری است

امام‌جمعۀ شهرستان خواف، در جمع مسئولان استانی و شهرستان در مراسم کلنگ زنی مدارس گفت: از برکات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضور و سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در منطقۀ محروم سنگان و ایجاد اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمسیان مجتمع صنایع معدنی سنگان مبارکه علاوه بر کارکردهای فرهنگی-اجتماعی، موجب توسعۀ پایدار و رونق اقتصادی در شهرستان خواف و منطقۀ سنگان شده است.