رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری به مناسبت هفته بسیج در استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، احمدرضا قاسمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری به مناسبت هفته بسیج خبر داد و گفت: جشنواره جهادگران علم و فناوری استان فارس در تاریخ چهارشنبه 30 آبان ماه در سالن همایش های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از ساعت 14:30 الی 16:30 برگزار خواهد شد.

وی در تشریح برنامه های این جشنواره خاطر نشان کرد: در این برنامه از 35 نفر از نخبگان علمی، مخترعین، رابطین علمی شهرستان ها و افراد برجسته علمی اقشار استان فارس تجلیل خواهد شد.

قاسمی تصریح کرد: مخترعین، نخبگان و پژوهشگران مورد تجلیل از سراسر استان حضور خواهند داشت که در زمینه های اختراعات، فعالین پایگاههای علمی و اقشار دانشور ، و داوران کارگروهها به فعالیت مشغول هستند.

وی با اشاره به رونمایی از یک طرح دانش بنیان اظهار داشت: از طرح دستگاه قلاویز زن تمام اتوماتیک، ساخته شده در یکی از شرکت های دانش بنیان زیر نظر این سازمان رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس افزود: مهم ترین مزایای قلاویز زن تمام اتوماتیک، روغن کاری اتوماتیک قلاویز، قابلیت تنظیم عمق سوراخ، تشخیص خودکار سوراخ های بن بست، کنترل الکترونیکی میزان گشتاور وارد به قلاویز و نشکستن قلاویز، قابلیت قلاویز کاری روی تمامی مواد با دقت بالا و سرعت بالای 750 دور در دقیقه می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: ابعاد کاری این دستگاه شامل عرض 520 میلی متر، طول نامحدود و ارتفاع 600 میلی متر می باشد.

قاسمی در توضیح دیگر برنامه های این جشنواره ابراز داشت: تکریم خانوده شهید مدافع حرم که از نخبگان علمی نیز بوده است، از جمله برنامه های مهم این جشنواره خواهد بود که با حضور برخی از مسئولان استانی و شهری صورت خواهد گرفت.