فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: هزینه در ترویج فرهنگ کتابخوانی سرمایه گذاری ماندگار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرماندار آستانه اشرفیه به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار  در نشست صمیمی با رییس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان دیدار و از آنان تقدیر به عمل آورد.

رحیم حیدری کتاب و کتابخوانی را راز موفقیت در توسعه فکری بشریت عنوان کرد و گفت: اختصاص زمان برای مطالعه کتاب و ارتقاء علوم روز ،فراهم سازی بستر توسعه فکری و اجنماعی انسان است و باید مورد توجه قرار گیرد .

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سرمایه گذاری در این بخش را از عوامل توسعه و پیشرفت علمی کشور دانست و گفت: باید اقداماتی برای تسهیل دسترسی تمامی اقشار جامعه به کتاب انجام گیرد  تا با بالا رفتن سرانه مطالعه و انجام تحقیقات علمی مطلوب، کشور به بالاترین سطح پیشرفت در علم و فناوری برسد .

وی با بیان اینکه توصیه به مطالعه و کتاب خواندن منافاتی با بی توجهی به جایگاه شبکه های اجتماعی ندارد، افزود: شبکه های اجتماعی نقش موثری در پر کردن اوقات فراغت دارند اما هرگز جایگزین کتاب نخواهند شد .

به گفته این مسئول، امروزه فضای مجازی بستری برای ایجاد آسیب و تاثیرات منفی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان است و باید تلاش شود با برنامه ریزی درست از سوی مسئولان  از این ابزار ارتباطی نوین در جهت پیشرفت نسل کودک و نوجوان استفاده شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان تاکید کرد:  پرورش و تربیت در دوران کودکی به مراتب مهم‌تر از دوران جوانی است، زیرا شخصیت و تفکر جوانان از دوران کودکی شکل می‌گیرد. با آموزش و تعلیم صحیح در این سن می توان در آینده با حداقل مشکلات در اداره جامعه روبرو شد