استاندار هرمزگان گفت: ساخت واحد‌های مسکونی جدید در محله چاهستانی‌های بندرعباس به سرعت آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در ستاد بازآفرینی شهری استان هرمزگان بر لزوم در نظر گرفتن مشوق برای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز و نوسازی بافت‌های فرسوده در محله چاهستانی‌ها تاکید کرد.

استاندار هرمزگان افزود:برای ساکنان این محله که در منطقه‌ای غیر از محله چاهستانی‌ها به آن‌ها زمین واگذار و مشوق‌های ساخت مسکن در بافت فرسوده در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: تا ۱۵ روز آینده با مشارکت شهرداری بندرعباس و اداره کل راه و شهرسازی استان پروانه ساختمانی واحد‌های مسکونی در خیابان ۲۴ متری چاهستانی‌ها صادر می‌شود.

رضا مدرس افزود: شهروندانی که در مسیر اجرای طرح بازسازی واحد‌های فرسوده در محله چاهستانی‌ها سکونت دارند اگر تا یک ماه آینده برای دریافت پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه کنند از تخفیف ۹۰ درصدی پرداخت عوارض ساختمانی بهره مند می‌شوند.

مدرس افزود: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۹ درصد برای بازسازی بافت‌های ناکارآمد شهری پرداخت می‌شود.

وی گفت: شهروندان بافت‌های فرسوده برای دریافت وام بازسازی به اداره بهسازی بافت‌های فرسوده اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه کنند.

غلامحسین شیری مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان هم گفت: برای صدور پروانه ساختمانی و پراخت تسهیلات بازسازی محدودیتی وجود ندارد.