معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با بیان اینکه بسیج ریشه در تفکر جهادی و قرآنی دارد، از اجرای ۹۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام هفته بسیج و هفته وحدت، از اجرای بیش از 900 برنامه توسط سپاه فجر فارس در هفته بسیج خبر داد و اظهار داشت: بسیج ریشه در تفکر جهادی و قرآنی دارد؛ به همین دلیل هرجا حضور پیدا کرد، پیشرفت و بالندگی را شاهد بودیم.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته بسیج سپاه فجر فارس تصریح کرد: امروز اگر شاهدیم که مظلومان در گوشه گوشه جهان در حال مبارزه با استکبار هستند و مسلمانان مظلومانه اما پرقدرت در حال دفاع از ارزش های الهی و انسانی هستند، همه به خاطر نشر تفکر بسیجی در جهان است که به تعبیر مقام معظم رهبری، بسیج به اندازه طول و عرض کشور است.

کوشکی با بیان اینکه بیش از یک‌و نیم میلیون بسیجی در 20 قشر بسیج استان فارس مشغول خدمت و فعالیت هستند، تصریح کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار مختلف محروم از آن سال‌هایی که بسیج سازندگی راه‌اندازی شده با حضور در قالب‌های گوناگون سعی کرده در حد توان به مردم در حاشیه شهرها و روستاها کمک کند.

به گفته وی، ایجاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی در کنار  بسیج سازندگی یکی دیگر از دستاوردهای بسیج در حوزه محرومیت زدایی است که در این راستا نیز شش دهستان برای تبدیل شدن به دهستان الگو و فراهم کردن شرایط سکونت زندگی آبرومند در برنامه‌ها قرار گرفته است.

نشست خبری هفته بسیج

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس گفت: بیش از 150 گردان دفاعی در حوزه مردم‌یاری داریم که در صحنه حاضر شده و 637 گروه جهادی که بیشتر آن را جوانان و نوجوانان هستند در روستاها مشغول شده‌اند.

وی بیان کرد: بیش از 10 هزار حلقه صالحین با انجام کار تربیتی، تعلیم، تربیت و آموزش نیز در سپاه فجر فعال هستند که به خوبی رسالت بسیج را در جامعه تبیین می‌کند.

کوشکی به فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در این حوزه و کشت محصول کم آب‌بر،  بسیج به عنوان مجموعه پیش‌قراول عرصه کشاورزی در حال خدمت است تا مردم با اشتغال خود درآمد کافی و اطمینان بخش داشته باشند.

به گفته معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس، امروز استان فارس در تولید قارچ، شترمرغ، مرغ بومی و کشت کلزا در کشور الگو است و در ورزش دینی و قهرمانی بخشی  از قهرمانان ملی و کشوری از استان فارس هستند.

وی گفت: در حوزه بصیرت‌افزایی هادیان و مربیان بصیرتی در حال تلاش هستند تا ابعاد مختلف دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را کالبدشکافی کرده و آن در بین مردم عرضه کنند.

کوشکی افزود: در موضوع بسیج دانش‌آموزی نیز بیش از چهار هزار واحد دانش آموزی در استان فارس با رویکرد ارتقاء بینش دانش‌آموزی فعال است.

معاون سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه سپاه همواره به دنبال تصدی‌گری نبوده و هدفش خدمت است، افزود: در این راستا، تاکنون 435  صندوق‌ قرض‌الحسنه محله‌ور راه‌اندازی شده است.

نشست خبری هفته بسیج

وی راه اصلی انقلاب را بازگشت به اسلام ناب محمدی(ص) دانست و ابراز امیدواری کرد به زودی این مهم تحقق یابد.

در ادامه رئیس ستاد بزرگداشت هفته بسیج سپاه فجر فارس به تشریح برنامه های هفته مبارک بسیج پرداخت و گفت: در این هفته، تعدادی از پروژه های محرومیت زدایی در اقشار مختلف بسیج به بهره برداری می رسد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، نمایشگاه های مختلف، جشنواره فیلم مقاومت، سلسله کارگاههای مختلف، گردهمایی فرزندان روح الله، اجتماعات مردمی در حمایت از مردم مظلوم یمن، نشست های روشنگری بر خط، حضور در نماز جمعه و غبارروبی قبور شهدا را از عمده برنامه های این هفته در سپاه فجر فارس دانست.