باخبر شدیم که «طاهر قاسمی» ووشوکار نام‌آشنای کشورمان از مسابقات انتخابی تیم ملی که در آبان ماه سال جاری برای حضور در مسابقات جهانی شانگهای چین در اردبیل برگزار شده است بازمانده در گفتگویی علت را از این ورزشکار جویا شدیم که آن را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «طاهر قاسمی» تالو کار باسابقه‌ی هرمزگانی 24 سال دارد و قریب به یازده سال است که عضو تیم ملی ووشوی کشورمان است.

قاسمی در سوابق خود قهرمانی کاپ آزاد ایتالیا در رده‌ی نوجوانان (1387)، قهرمانی در تورنمنت جهانی هنگ‌کنگ در رده‌ی نوجوانان (1388)، قهرمانی جوانان آسیا (1390)، قهرمانی مسابقات غرب آسیا در رده‌ی بزرگ‌سالان (1394)، قهرمانی جام بین‌المللی پارس (1394)، قهرمانی در المپیاد ایرانیان در دو رده‌ی سنی جوانان و نوجوانان، مقام چهارم مسابقات جهانی ماکائو و حضور در مسابقات جهانی نوجوانان جهان در اندوزی (1387)، حضور در مسابقات نوجوانان آسیا در ماکائو (1388)، حضور در مسابقات جهانی بزرگ‌سالان اندونزی (2015) حضور در مسابقات جهانی و آسیایی تایوان (2016) دارد.

طاهر قاسمی- ووشو

وی سابقه‌ی حضور در تیم‌های مختلف لیگ برتری نظیر «دبیری تبریز»، «فولاد ماهان سپاهان»، «پارس جنوبی»، «شهرداری بندرعباس» و «مقاومت سپاه تهران» را نیز دارد.

گفتنی است که این تالو کار هرمزگانی از سال 1387 تاکنون قهرمان بلامنازع این سبک در کشور است و قریب به 25 مدال طلای کشوری نیز حاصل تداوم این قهرمانی‌ها بوده است.

 باخبر شدیم که این ووشوکار نام‌آشنای کشورمان از مسابقات انتخابی تیم ملی که در آبان ماه سال جاری برای حضور در مسابقات جهانی شانگهای چین در اردبیل برگزارشده است بازمانده در گفتگویی علت را از این ورزشکار جویا شدیم که آن را در ادامه می‌خوانید.

قاسمی ووشو

«طاهر قاسمی» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان گفت: مدت سه ماه در بندرعباس به شکل فردی اردو زدم تا برای مسابقات انتخابی تیم ملی که در آبان ماه در اردبیل برگزار می‌شد آماده شوم.

این قهرمان ووشوی کشورمان با اشاره به اینکه هیئت ووشو هرمزگان پیش‌ از این اعلام کرده بود که کار ثبت‌نام شما برای شرکت در این مسابقات انجام‌شده است، گفت: ده روز قبل از شروع مسابقات مسئول ثبت‌نام هیئت ووشوی هرمزگان در تماسی به من اعلام کرد که باید هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام در مسابقات انتخابی اقدام کنم زیرا که ده روز پیش از مسابقات سایت فدراسیون ووشو بسته خواهد شد.

وی تأکید کرد: پس‌ازاین تماس متوجه شدم علی‌رغم اطمینان خاطری که از سوی هیئت ووشوی استان هرمزگان بابت ثبت‌نام به من داده‌شده بود؛ متاسفانه هیچ‌گونه اقدامی در این خصوص انجام‌نشده و در سایت فدراسیون ووشو نیز دیگر امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

قاسمی با اشاره به اینکه در آن مقطع رئیس هیئت ووشوی هرمزگان برای زیارت به کربلا رفته بود، گفت: به دلیل ذیق وقت و عدم حضور «بهرمن» در بندرعباس برای حل این مشکل به «امیاری» مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان مراجعه کردم و در تماسی که با حراست فدراسیون ووشو گرفته شد متوجه شدم که به دلیل داشتن محرومیت انضباطی 6 ماهه قادر به نام‌نویسی در مسابقات انتخابی تیم ملی و همچنین بازی در لیگ برتر نیستم.

طاهر قاسمی

نمی دانم برای چه چیزی محروم شده ام

این ووشوکار هرمزگانی ضمن تأکید بر این موضوع که این محرومیت انضباطی تاکنون به من ابلاغ نشده است، گفت: بر اساس قانون، تشکیل کمیته‌ی انضباطی دارای سازوکار مشخصی است و باید نماینده‌ی اداره‌ی کل ورزش و جوانان به‌عنوان ناظر در جلسه‌ی این کمیته حضورداشته باشد؛ اما این جلسه نه‌تنها در غیاب من و نماینده‌ی این اداره تشکیل‌شده است بلکه حکم محرومیت تاکنون به بنده ابلاغ نشده و من حتی نمی‌دانم که دلیل این جریمه‌ی انضباطی چه بوده است.

وی در ادامه گفت: به دلیل اینکه عدم حضورم در مسابقات انتخابی تیم ملی برای افراد زیادی ایجاد پرسش کرده بود و جویای علت آن بودند؛ موضوع این محرومیت سؤال‌برانگیز را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشتم و پس‌ازآن با احضاریه‌ای از کمیته‌ی انضباطی هیئت ووشوی هرمزگان مواجه شدم.

قاسمی با اشاره به اینکه در متن آن احضاریه آمده بود که برای پاره‌ای از توضیحات در 20 آبان ماه به کمیته‌ی انضباطی هیئت ووشوی هرمزگان مراجعه کنم، ادامه داد: چهار روز مانده به تشکیل این کمیته یعنی در 16 آبان ماه نامه‌ای را از هیئت ووشوی هرمزگان دریافت کردم که در آن این جلسه منتفی اعلام‌شده بود.

نامه هیئت ووشو

برخی مسئولان هیئت ووشو فاقد سابقه ی ورزشی هستند

قهرمان ووشوی کشورمان با اشاره به اینکه جهت حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی به شکل شخصی در اردوی آماده‌سازی بوده و حتی هزینه‌ی مربی بدن‌ساز را نیز به شکل شخصی پرداخت کرده است، گفت: اگر هیئت ووشو برگزارکننده‌ی اردویی باشد و یک ورزشکار به هر دلیلی این اردو را مختل کند کمیته‌ی انضباطی می‌تواند در این خصوص اقدام و ورزشکار را با صدور حکم محرومیت جریمه کند؛ اما من در حالی مشمول محرومیت شده‌ام که به شکل شخصی برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی تمرین می‌کردم.

قاسمی با اشاره به اینکه برخی کسانی که در هیئت ووشوی هرمزگان مسئولیت دارند فاقد سابقه‌ی ورزشی هستند، گفت: این افراد گاهی از مسائل ورزشی فراتر می‌روند و در مسائل شخصی و خصوصی ورزشکاران مداخله می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر نارضایتی‌های بسیاری از هیئت ووشو هرمزگان وجود داشته، افزود: در سال‌های اخیر بسیاری از قهرمانان کشوری و جهانی ووشوی هرمزگان به دلیل همین رفتارهای نامناسب از این ورزش خداحافظی کرده‌اند.

هیچ چیز جز خصومت شخصی به ذهنم خطور نمی‌کند

قاسمی بابیان اینکه قول‌هایی مبنی بر لغو محرومیت شش‌ماهه به من داده‌شده، افزود: سه ماه را به شکل فشرده تمرین و برای حضور در اردوی تیم ملی تلاش کردم؛ اما به‌راحتی با آینده‌ی یک ورزشکار بازی می‌شود، ناباورانه از مسابقات انتخابی تیم ملی جا می‌ماند و موضوع آن‌قدر سؤال‌برانگیز است که هیچ دلیلی جز خصومت شخصی یا اعمال سلیقه‌های شخصی به ذهنم خطور نمی‌کند.

قهرمان ووشوی کشورمان در پایان یادآور شد: در حال حاضر در سنی هستم که می‌توانم برای کشور و استان هرمزگان افتخار کسب کنم اما متأسفانه موضوعی سؤال‌برانگیز آینده و تمام زحمات چندماهه مرا نابود می‌کند؛ امیدوارم صدای من به گوش وزیر ورزش و جوانان و سایر مسئولان فدراسیون ووشوی کشور برسد تا بلکه آن‌ها به این موضوع ورود کرده و مشکل را حل کنند.