رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه از پایان سومین جشنواره موسیقی سنتی و پاپ غرب استان گوگانا در بندرلنگه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین محسنی در این مراسم گفت: این جشنواره طی سه روز در سالن گوهر با حضور مسئولان شهرستانی و نماینده غرب استان در مجلس شورای اسلامی و 21 هنرمند شرکت کننده در دو بخش خوانندگی و نوازندگی برگزار شد.

وی به هیات داوری اشاره کرد و افزود: محمدطیب وجدانی ، رضا کولغانی و غلامحسین نظری با همراهی مرتضی کریمی داوری جشنواره را برعهده داشتند.

دبیر سومین جشنواره موسیقی گوگانا عنوان کرد : ایجاد شور و نشاط، امید، همدلی و همگرایی و توجه به مناطق محروم از اهداف اصلی جشنواره است و از همین روی گستره جشنواره از شهرستانی به غرب استان ارتقا یافت تا رقابتی بین هنرمندان شهرستان بندرلنگه ، بستک و پارسیان ایجاد کرده باشیم.

محسنی ادامه داد : از مجموع ١٠٠ متقاضی که در انجمن موسیقی شهرستان بندرلنگه آثار آنها مورد ارزیابی قرار گرفت 21 نفر به جشنواره موسیقی گوگانا راه پیدا کردند.

وی بیان کرد : سومین جشنواره موسیقی گوگانا در گروه سنی 10تا 30 سال برگزار شد  که در پایان در بخش خوانندگی احمد رحیم کوخردی از کوخرد بستک رتبه اول و فواد غلامشاهی از بندرلنگه رتبه دوم را کسب کردند.

و همچنین عبدالله ملکپور از بندرکنگ شایسته تقدیر این بخش شد. در بخش نوازندگی فرید جناحی از جناح بستک رتبه اول و احمد رحیم کوخردی از کوخرد بستک رتبه دوم امیر طیاری از بندرلنگه و متین بحری از بندرکنگ و خانم ها تمنا یگانه از بندرکنگ و یاسمین جاسم دخت از پارسیان در این بخش شایسته تقدیر گردیدند.

محسنی اضافه کرد : آیین اختتامیه با حضور سعید موحدی معاون فرهنگی و هنری اداره کل ، خلیل محامدی معاون فرمانداری شهرستان بندرلنگه و جمعی از مسئولان شهرستانی و مردم خوب بندرلنگه برگزار شد.