مدیرمخابرات منطقه کردستان گفت: عملیات برگردان مشترکین نورونتا از بستر E۱ به STM۱ به تعداد بیش از ۲۲۰ مشترک با پراکندگی استانی با موفقیت به انجام رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛آزاد حکمت اظهارداشت: عملیات برگردان مشترکین نورونتا از بستر E۱ به STM۱ با موفقیت انجام شد.

وی بهینه سازی شبکه مشترکین نورنتا،ارتقاء کیفیت سرویس دهی ،تجمیع مسیرارتباطی،تسهیل در نگهداری،کنترل و مانیتورینگ وضعیت سرویس و ... را از جمله اهداف این برگردان اعلام کرد.

حکمت با اشاره به اینکه این عملیات  زمان بر می باشد در کمترین زمان ممکن یعنی حدود سه ماه انجام شد اظهار داشت:  مشترکین این سرویس بدون قطع ارتباط در حین برگردان از بستر فوق به صورت ONLINE بهره مند بودند.

وی ابراز داشت: طرح ابتکاری این عملیات توسط همکاران حوزه مدیریت شبکه دیتا ارائه شد و پس از تامین یک لینک STM1 بین مرکز PC و شهید چمران در یک پروسه حساس که مستلزم تخصص بالای فنی بوده، این برگردان با موفقیت انجام شد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: در این عملیات تعداد 14 ماژول نورونتا جهت استفاده در توسعه سایر مراکز جمع آوری شده است که این امر در راستای استفاده بهینه از تجهیزات مخابرات استان وتحقق اهداف از پیش تعیین شده صورت گرفته است.

حکمت به برنامه ها و پروژه های اجرا شده در منطقه در خصوص توصیه مقام معظم رهبری برای حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و یادآور شد: خوشبختانه با ابتکار و همکاری پرسنل منطقه موفق شده ایم در این راستا اقدامات چشمگیری را به انجام برسانیم.