مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با تاکید بر اهداف اجرای طرح اشتغال روستایی که نتایج آن بایستی منجر به ایجاد اشتغال شود، گفت: نظارت دقیق بر اجرای طرحهای اشتغال روستایی در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سلیمی با بیان اینکه کمیته های نظارت بر اجرای طرح‌ها در تمام شهرستان‌های استان فعال است، افزود: همه طرح‌های اشتغال روستایی با دقت بازدید و نظارت خواهند شد و در این خصوص نتایج قابل قبولی از بازدید طرح‌ها ارایه شده است.

وی اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه انحراف در طرح‌هایی که به تعهد خود عمل نکنند به طور جد برخورد خواهد شد و علاوه بر برگشت وجوه پرداختی، سود تسهیلات دوران پرداخت نیز بر اساس دستورالعمل مربوطه به شرح مصوب بانکها محاسبه خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه از ابتدای شروع طرح، استان هرمزگان همواره پیشرو و دارای رتبه اول در جذب اعتبارات روستایی بوده، بیان داشت: تاکنون حدود 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی به طرح های متقاضی در روستاها پرداخت شده که در اجرای این طرحها، بیش از 4 هزار و 500 فرصت شغلی در استان ایجاد می شود.

قابل ذکر است که در راستای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، از محل صندوق توسعه ملی 289 میلیارد تومان تسهیلات شش درصدی برای طرحهای اشتغال روستایی و شهرهای زیر 10هزار نفر جمعیت در استان ابلاغ شده است که طرحهای متقاضیان استفاده از این تسهیلات، توسط کمیته‌های فنی از جهت کمی و کیفی مورد بررسی قرار گرفته و پس از تائید نهایی، طرح برای تأمین اعتبار به بانک معرفی و پس از بررسی بانک در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی، طرح در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می‌گیرد.