همایش پیاده رویی خانوادگی دوستداران کتاب به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان به مناسبت گرامیداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ همایش پیاده رویی خانوادگی دوستداران کتاب صبح روز جمعه 25 آبان با حضور اقشار مختلف مردم از میدان گاز تا پارک کودک سنندج برگزار شد.

این اقدام فرهنگی و ورزشی به مناسبت گرامیداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان انجام شد که بیش از 300 نفر از دوستداران کتاب در آن مشارکت داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان،اهدای بالغ بر 50 مجموعه کتاب نفیس به قید قرعه به شرکت کنندگان و توزیع کتاب های داستانی به تمامی شرکت کنندگان در همایش پیاده رویی بخش پایانی این رویداد فرهنگی را شامل شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان این همایش با تاکید بر اهمیت سرانه مطالعه اظهار کرد: توسعه جوامع در گرو توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بالا رفتن سرانه مطالعه افراد جامعه است.

جلال قلعه شاخانی با اشاره به شعار هفته کتاب عنوان کرد: امسال این هفته با عنوان «حال خوش خواندن» نامگذاری شده است که تلاش کردیم با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان با برگزاری این همایش فضای مفرح و فرهنگی در بین جامعه ایجاد شود.

وی با تشریح برنامه های این هفته بیان کرد: برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه، اهدای کتاب به مناطق روستایی و نواحی منفصل شهری سطح استان، تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، رونمایی از تازه های نشر و برگزاری برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی با موضوع کتاب با همکاری باشگاه های کتابخوانی از جمله برنامه های پیش بینی شده گرامیداشت هفته کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان ،بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان آغاز و تا ۱ آذرماه ادامه دارد.َ