جلسه شورای اقامه نماز باحضور عظیمی رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان حجت الاسلام و مسلمین درویشی رابط فرهنگی و امور روحانیون منطقه 7 غرب کشور ، مهندس فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان ، امامان جماعت ستاد ، مناطق 1 و 2 شهرستان سنندج و کلیه ادارات شهرستان ها و اعضای شورای اقامه نماز و فرهنگی شرکت گاز استان کردستان در سالن جلسات این شرکت تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان،جلسه شورای اقامه نماز شرکت گاز استان کردستان برگزارشد.

 احمد فعله گری در ابتدای جلسه ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک ربیع الاول اظهار داشت : سرلوحه تمام آموزه های دین مبین اسلام رعایت اخلاق است و بایستی رعایت مسائل اخلاقی مقدم بر تمام فعالیت های هر فردی باشد. 

وی افزود: راهکار عملی رعایت مسائل اخلاقی در رفتار افراد ظهور پیدا می کند ما بعنوان خادمان مردم شریف و نجیب استان کردستان و مردم بزرگ ایران بایستی با ارباب رجوع با سعه صدر رفتار کرده و درخواست های آنان را با گوش دل شنیده ودر مورد اجابت آن ها اقدام لازم را انجام دهیم .

 مدیر عامل شرکت گازکردستان در ادامه جلسه اظهارداشت: زیر ساخت های بسیار مناسبی برای خدمت به مردم شریف استان فراهم گردیده و با گسترش شبکه های گازرسانی شرایط مساعد برای تامین انرژی صنایع در استان کردستان هموار گردیده است.

فعله گری بیان داشت: جای افتخار دارد در استانی زندگی می کنیم که برادران اهل تسنن و اهل تشیع در صفوف بهم پیوسته در مراسم نماز جماعت حضور داشته و در مراسمات ملی و مذهبی دوشادوش هم در حمایت از انقلاب اسلامی وظیفه ملی و مذهبی خود را ادا می نمایند.

این مقام مسئول در ادامه سخنانش گفت : خدمت کردن در استان کردستان عبادت است و شرکت گاز استان کردستان با تلاش و همت کارکنان تلاشگرش ، موفق به گسترش خدمات در سطح استان گردیده و در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری و 85 درصد از جمعیت روستایی استان کردستان از نعمت گاز طبیعی برخودار بوده و تعداد 505 هزار مشترک گاز از خدمات این شرکت بهره مندند. 

وی در ادامه در مورد برنامه های فرهنگی و اجتماعی صنعت نفت و راهکارهای تقویت همکاری های فرهنگی  با افراد حاضر در جلسه بحث و تبادل نظر کرد. 

فعله گری در این دیدار با اشاره به لزوم فرهنگ سازی مناسب و متاثر از فرهنگ غنی اسلامی در صنعت نفت گفت : بهره مندی از آموزه های اسلامی و روحیه جهادی در صنعت نفت بسیار حائز اهمیت است زیرا این صنعت عظیم با شرایط ویژه و وجود تحریمهایی که نه تنها کاهش نیافته و بلکه افزایش یافته اداره می شودو این نشان از ایثار و فداکاری مدیران و متخصصان این صنعت است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به فرهنگ توسعه و ترویج اقامه نماز اشاره کرد و بیان داشت : هر چند ماهیت شرکت گاز استان کردستان فنی و ارائه خدمات در زمینه گازرسانی است ولی برنامه ریزی مناسب و مطلوبی در زمینه مسائل فرهنگی و دینی صورت گرفته و اقدامات فرهنگی مناسبی اجراء گردیده است که می توان به بهره مندی تمام ادارات تابعه از امام جماعت ، تجهیز نمازخانه ادارات ، برگزاری نماز جماعت ، روخوانی و تفسیر قرآن کریم در هر روز ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، برگزاری مسابقات قرآنی در تمامی رده های سنی برای کارکنان و خانواده آنان ، بررسی مسائل روز و پاسخگویی به سئوالات شرعی توسط امامان جماعت اشاره کرد.

در این جلسه دو ساعته تعدادی از روحانیون شرکت گاز استان کردستان مواردی را در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بیان کردند.

ماموستا نادر اسدی امام جماعت گازرسانی منطقه 1 سنندج دراین جلسه گفت : در دین و شرع مقدس اسلام اتفاق نظر براقامه نماز بصورت جماعت   می باشد و ما بایستی علاوه بر کمیت بر کیفیت برپایی نمازجماعت توجه داشته باشیم و فضلیت برپایی نماز بصورت جماعت بسیار بالاتر از نماز بصورت فردی است حتی اگر ماموم امام جماعت فقط یکنفر باشد.

ماموستا جمشید احمدی امام جماعت اداره مرکزی شرکت گاز استان کردستان گفت : برنامه های اجرایی بسیار خوبی برای اقامه نماز در شرکت گاز استان کردستان تدوین گردیده و کسانی که در نماز حضور می یابند با حضور قلب و شور و شوق است ، هر روز پس از اقامه نماز یک صفحه از قرآن کریم قرائت و تفسیر می گردد.

وی در ادامه افزود: در این شرکت جلسات اقامه نماز بصورت مستمر و مداوم برگزار می شود و تنها عامل جذب نمازگزاران بیشتر اخلاق نیکوست و ما باید مکارم اخلاق باشیم و در روز قیامت اولین عباداتی که آن رسیدگی می شود ، نماز است .

لازم به ذکر است امامان جماعت نواحی از طریق ویدئو کنفرانس نظرات خود را در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز بیان داشتند.