جلسه «کمیته سیلاب» مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، در راستای آمادگی بیشتر و پیش بینی تمهیدات لازم، جلسه کمیته سیلاب مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان به ریاست مدیرعامل این شرکت، معاونین، مدیران و کارشناسان مسوول برگزار شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به احتمال وقوع سیل در استان لرستان، جلسه فوق العاده‌ای به دستور مدیرعامل و رئیس کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان برابر نظام نامه سیلاب در وزارت نیرو و به منظور بررسی، تحلیل و ارزیابی وضعیت رودخانه‌ها، مسیل‌ها و تاسیسات در حال بهره برداری و همچنین پروژه‌های در دست اجرا تشکیل شد. 

در این جلسه که در دفتر مدیرعامل آب منطقه ای برگزار شد، رضا میرزایی گفت: مدیریت سیلاب امروزه به عنوان مکمل روش های سازه ای کنترل سیل از اهمیت خاصی برخوردار است.پیش بینی سیل به عنوان ابزاری برای مهار سیلاب مطرح بوده و به عنوان یکی از شاخص های مدیریت می تواند راهگشای مشکلات سیل و یا کاهش خسارات تا حد ممکن باشد.

آب منطقه‌ای لرستان در وضعیت آماده باش است

میرزایی با اشاره به ضرورت اجرای کامل مفاد نظام نامه سیلاب بر تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای لرستان تا پایان زمان بارندگی و سیلاب در مناطق مختلف استان تاکید کرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان بر ضرورت اطلاع رسانی و اعلام هشدار از طریق رسانه ها به ویژه صدا و سیما، فرمانداری ها و بخشداری ها جهت پیشگیری از خسارات جانی و مالی دستورات لازم را برای مدیران ستادی و امور منابع آب شهرستان ها صادر کرد.

در ادامه این جلسه مظفر زیودار مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت با ارایه گزارش بارندگی ، از آماده باش متصدیان ایستگاه های هواشناسی و هیدرومتری سطح استان جهت برداشت و قرائت آمار ایستگاه ها و ارسال لحظه ای گزارش های لازم به ستاد  خبر داد . 

نادر مختاری معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای لرستان نیز با  تشریح اهداف فلوچارت ابلاغی در راستای مدیریت کنترل سیلاب و تعیین وظیفه مندی هر یک از واحدهای مرتبط ،از آمادگی کلیه واحدها در جهت اجرای فلوچارت در زمان مورد نظر بر اساس نظام نامه مدیریت سیلاب گزارش داد.

در ادامه عباس مرادی رییس گروه بحران و پدافندغیرعامل آب منطقه ای لرستان  به  تشکیل کمیته مدیریت بحران شهرستان ها، آماده باش کلیه عوامل و نیروهای مورد نیاز شامل ادارات منابع آب شهرستان های استان، تاسیسات آبی و گروه های گشت و بازرسی و آمادگی عوامل اجرایی تاسیسات در حال بهره برداری و کارگاه پروژه‌های در حال ساخت خصوصا سدهای اجرایی استان و شبکه های آبیاری و زهکشی جهت کاهش خسارت های احتمالی اشاره کرد.