موج

در همایش تجلیل از صادرکنندگان هرمزگان؛

درهمایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان از سه محصول ثبت جهانی شده استان شامل مروارید خلیج فارس،نارنگی سیاهو و خرمای پیارم رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در این مراسم گفت: از 32 خادم صادراتی،7 صادرکننده فعال در امر اقتصاد مقاومتی، 8 صادر کننده فعال و 33 منتخب فعال صادراتی در بخش های مرزنشینی، ملوانی و بازارچه های ملوانی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

«خلیلی قاسمی» افزود: در این مراسم از سه محصول استانی مروارید خلیج فارس با ثبت منطقه بندرلنگه، نارنگی سیاهو با ثبت منطقه سیاهو و خرمای پیارم حاجی آباد با ثبت منطقه حاجی آباد که ثبت جهانی شد است، رونمایی شد.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه محور اصلی توسعه صادرات است وتوانمندی تولید باید صادرات و ارزآوری باشد، گفت: با توسعه تولید دانش بنیان در کشورسرعت حضور در بازارهای جهانی افزایش می یابد.

«فریدون همتی» گفت: هرمزگان با توجه به ظرفیتهای مناسب می تواند اقلام مهم صادراتی کشور راتامین و به کشورهای مهم دنیا صادر کند.

«احمد مرادی» نماینده  مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم خواستار فعال کردن بنادر مرزی استان شد و گفت: با فعال کردن این بنادر صادرات کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیا آغاز می‌شود و روند مناسبی برای توسعه صادرات است.

«برات قبادیان» معاون آموزش و پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت نیز با بیان اینکه امروز باید کالاهای تولیدی در عرصه های بین المللی با کالاهای دیگر قابل رقابت باشد، گفت: رقابت های اقتصادی باید با استانداردهای علمی کالا باشد تا رقابتی جهانی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش موج مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان استاندار هرمزگان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس، فرماندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و جمع کثیری از مدیران و فعالین اقتصادی حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها