اولین جلسه هم‌اندیشی انجمن یاوران وقف رسانه استان اصفهان با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، هیات امنا انجمن یاوران وقف درمجتمع فرهنگی مطبوعاتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار کرد: با همراهی و همدلی اوقاف و اصحاب رسانه وقف انتفاع یا منفعت یا هر دو را تشکیل می‌دهیم.

حجت‌الاسلام صادقی  گفت:ما برای کمک به اصحاب رسانه، جراید و خبرنگاران آمده‌ایم تا پس از کارشناسی و رصد اعضای انجمن یاوران وقف رسانه به نقطه‌ای مطلوب برسیم که وقف انتفاع یا وقف منفعت و یا هر دو وقف را تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ارگان‌های مختلفی از جمله سپاه، ارتش، بسیج و ... بیمارستان ویژه خود را دارند، افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز کاری کنند که هم عرصه و هم اعیان هر دو وقف در اختیار خودشان قرار گیرد و هیچ کسی هم معارض نباشد. من پیشنهاد این کار را می‌دهم و مجوزها را به صورت اوراق وقف مشارکتی اصحاب رسانه می‌گیرم و از اصحاب رسانه و انجمن یاوران وقف رسانه می‌خواهم تا با همراهی و همدلی یکدیگر به دنبال دریافت زمین و جذب خیر برای ساخت بیمارستان باشند تا درآمد حاصل از این بیمارستان در مسیر مطبوعات و رسانه هزینه شود.

حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه همکاری اداره کل راه و شهرسازی برای تخصیص زمینی برای راه اندازی بیمارستان ویژه اصحاب رسانه امری ضروری است، تصریح کرد: در صورت تخصیص زمینی ویژه این امر اوقاف پیگیری‌های قانونی را انجام می‌دهد و این قول را می‌دهیم که خیرانی که قصد کمک داشته باشند را به این انجمن ارجاع دهیم.

وی گفت: در حال حاضر خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند با در اختیار داشتن کارت خبرنگاری مورد تأیید، به اداره اوقاف مراجعه و معرفی نامه‌ای را از اداره اوقاف دریافت کنند تا بتوانند از خدمات بیمارستان امیرالمؤمنین به صورت رایگان استفاده کنند بیمارستان امید اصفهان هم علیرغم اینکه متولی دارد اما من نامه‌ای به هیئت امنای بیمارستان امید ارسال می‌کنم تا تخفیف ویژه‌ای به اصحاب رسانه و مطبوعات بدهند.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: یک پزشک زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در نزدیکی شهر جدید بهارستان وقف کرده است که در صورت تمایل همین امروز می‌توانم ۱۰ هزار مترمربع از این زمین را برای ساخت بیمارستان در اختیار انجمن یاوران وقف رسانه قرار دهم که البته مسافت این زمین با مرکز شهر زیاد است.

مسئول روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه انجمن یاوران وقف از گروه‌های مرجع و افراد تأثیرگذار از جمله هنرمندان، ورزشکاران، اصحاب رسانه  تشکیل شده است، اظهار کرد: برای افرادی که تمایل به همکاری در این بخش داشته باشند حکم همکاری صادر می‌شود.

ایمان خواجه ادامه داد: در ابتدا در انجمن یاوران وقف رسانه پیشنهاد شد با توجه به اینکه اصحاب رسانه در پوشش بیمه درمانی دچار مشکل هستند بیمارستان موقوفه‌ای احداث و از دریافتی این بیمارستان به اصحاب رسانه نیز خدمت‌رسانی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هفت نفر به عنوان اعضای هیئت انجمن یاوران وقف رسانه معرفی و تأییدات امنیتی را دریافت کرده‌اند و تا اواسط هفته آینده حکم آن‌ها صادر و به دستشان خواهد رسید. این افراد ثابت نبوده و هر فردی که فکر می‌کند می‌تواند کمک کند، پیشگام شود. قطعاً هرچه قدر که تعداد افراد بیشتر باشد زودتر به هدفمان می‌رسیم. در نهایت هیچ‌کس به غیر از مجموعه رسانه در این میان ذینفع نخواهد بود.

به گزارش موج، در پایان این جلسه هم‌اندیشی نیز از پوستر انجمن یاوران وقف رسانه رونمایی شد.