معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: افرادی با قصد تشویق جوانان به بد‌حجابی در فضای مجازی این حریم را مخدوش می کنند و محیط امنی برای فعالیت آنها به وجود آمده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در کارگروه صیانت از حقوق شهروندی، حجاب و عفاف افزود: فضای مجازی هدف نبوده بلکه ابزاری برای تبادل اطلاعات است که این مهم باید مورد توجه کاربران قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه تعداد بسیاری از نرم افزارها در راستای اهداف خاص به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرند و خارج از کشورمدیریت می‌شوند باید توجه داشته باشیم تا این فضا را در راستای اهداف خود بهتر مدیریت کنیم.

حبیب الله خجسته‌پور، بیان کرد: با استفاده از نرم‌افزارهای مناسب در جهت مبارزه با این معضل، فضای مجازی را بهتر مدیریت کنیم و موسسه ای ارائه دهنده اینترنت باید نظارت شوند تا به‌صورت هوشمند امکان دسترسی جوان‌ها به سایت‌های غیرمجاز فراهم نشود.

کمیته فضای مجازی در کارگروه صیانت تشکیل می‌شود

خجسته پور اضافه کرد: ذیل کارگروه صیانت از حقوق شهروندی، حجاب و عفاف، کمیته تخصصی فضای مجازی تشکیل خواهد شد که هدف آن بحث تولید محتوا و چگونگی مدیریت کردن این فضا در جهت جلوگیری از انحراف جوانان است.

آشنایی مردم با حقوق شهروندی موجب تحقق خواسته آنان می‌شود

وی ادامه داد: آشنایی مردم با حقوق خود سبب مطالبه‌گری و تحقق خواسته آنها می شود که برای تحقق این امر باید آموزش را در دستگاه‌های اجرایی آغاز و آنها را با شاخص‌ها و چک‌ لیست‌های حقوق شهروندی آشنا کرد.

باید فرهنگ خدمت در جامعه نهادینه شود

معاون استاندار لرستان با اشاره به میز خدمت الکترونیک و ضرورت اجرای درست این خدمات گفت: صرف وجود میز خدمت الکترونیک در دستگاه‌ها برای خدمات مختلف کفایت نمی‌کند بلکه باید فرهنگ این کار را در میان مردم نهادینه کرد.