مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدناصر هاشمی گفت: از عصر امروز تا اواسط روز جمعه به‌ تناوب و با شدت و ضعف شاهد فعالیت سامانه بارشی بر جو استان خواهیم بود همچنین در اغلب نقاط رگبار باران و رعد و برق و در پاره‌ای نقاط وزش باد قابل ‌ملاحظه پیس بینی می‌شود.

بعد از ظهر امروز بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود

مدیرکل هواشناسی لرستان، افزود: از بعد از ظهر پنجشنبه تا اواسط وقت روز جمعه بر شدت و میزان بارش در سطح استان به‌ ویژه نیمه جنوبی و مناطقی از شمال استان افزوده خواهد شد و از بعدازظهر روز جمعه به ‌تدریج از نواحی غربی استان از میزان ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

وی عنوان کرد: در مناطق کوهستانی، گردنه‌های برف‌گیر، مناطق شمالی و شرقی استان بارش برف پیش‌بینی می‌شود همچنین آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی لرستان با بیان اینکه از توقف در نواحی کوهستانی و مرتفع به دلیل برخورد رعدوبرق و احتمال صاعقه خودداری شود تصریح کرد: طی این مدت دماهای روزانه روند کاهشی دارد و از فردا شب تا صبح روز یکشنبه هفته آینده کاهش محسوس دماهای شبانه پیش‌بینی می‌شود به‌طوری‌که در شهرهای شمالی و شرقی استان، دما به حدود صفر و زیر صفر خواهد رسید بنابراین توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.